"Bez pogodnego, szczęśliwego dzieciństwa całe życie jest kalekie"

Home

 

Aktualności

Witamy 

w nowym roku szkolnym 2019/2020

 

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Wychowawcom i całemu Personelowi życzymy wielu sukcesów, radości i pomyślności w nauce
i pracy w nowym roku szkolnym.

„Uczę się - aby wiedzieć,

Uczę się - aby być lepszym,

Uczę się – aby żyć z innymi”.

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Zielony dzień

W dniu 29.11 klasa IV-VI B i VII-VIII B brała udział w zorganizowanym przez p. Asię i p. Ewelinę Zielonym Dniu. Uczniowie ubrali się na zielono i mieli do wykonania zadania: zabawy z zielonym makaronem i zielonymi balonami, wykonanie plakatu z okazji Zielonego Dnia, wypicie zielonego soku, a następnie poznawali zapachy i smaki zielonych owoców i warzyw. Na zakończenie uczniowie skosztowali zielone galaretki. W tym dniu uczniowie mieli okazję zintegrować zespoły klasowe oraz wspólnie wziąć udział w świetnej zabawie.

    

   

   

    

 

 

Podsumowanie Projektu "Aktywna wolontariuszka".

Podsumowanie pracy wolontariuszek z Wielkopolskiego Samorządowego Zespołu Placówek Terapeutyczno -Wychowawczych w Cerekwicy Nowej to był ostatni etap projektu „UCZĘ SIĘ POMAGAĆ - aktywna wolontariuszka” II edycja, finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Stowarzyszenia OD NOWA w Cerekwicy. Spotkanie odbyło się 27 listopada 2019 r. W spotkaniu uczestniczyła Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Borzęciczkach, podopieczni do których skierowana była pomoc naszych wolontariuszek oraz Dyrekcja WSZPT-W w Cerekwicy Nowej i Prezes Stowarzyszenia OD NOWA. W trakcie prezentacji multimedialnej obejmującej działania, wspominano przebieg poszczególnych zadań. Koordynatorzy projektu ze swojej strony podsumowali cały projekt oraz omówili realizację najważniejszych celów. Miłym akcentem było wręczenie wolontariuszkom podziękowań, a dla najbardziej aktywnych dyplomy z wyróżnieniem i koszulki. Pani Barbara Zakrzewska - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Borzęciczkach w ramach podziękowań za współpracę wręczyła dla uczestników spotkania słodki upominek w postaci tortu, a dzieci obdarowały wolontariuszki przytulnymi maskotkami. Spotkanie podsumowujące realizację projektu było okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat współpracy wolontariackiej na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Spotkanie uświetniły swoimi występami wychowanki z koła wokalno – teatralnego.

   

   

    

Święto patrona szkoły J. Korczaka

W dniu 26 listopada obchodziliśmy święto z okazji Dnia Patrona Ośrodka. Odbył się przemarsz klasami pod pomnik Janusza Korczaka, odśpiewanie hymnu szkoły oraz złożenie kwiatów i zniczy. Krąg Korczakowski chciał przybliżyć postać Janusza Korczaka poprzez zadania na stacjach. Między innymi nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć film o działalności J.Korczaka, rozwiązać test wiedzy oraz zagadki, samodzielnie prezentowali prawa dziecka oraz rysowali dowolną techniką samego Janusza Korczaka, mogli również sprawdzić się w umiejętności malowania farbami w rytm muzyki. Podczas zadań uczniom nie schodził uśmiech z twarzy.

   

   

    

 

 

Zawody w wieloboju obronnym

TURNIEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH W BOCCE — w mieście: Konin.

21 listopada w Koninie na Miejskiej Hali Widowiskowej odbył się Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Bocce. Nasz Ośrodek reprezentowali: Julian, Mariusz, Martyna, Sylwia, Jan. Po oficjalnej ceremonii otwarcia przystąpiono do rozgrywek deblowych oraz drużynowych. Złoty medal wywalczyli Mariusz z Julianem, natomiast Martyna i Sylwia przegrały finał zdobywając srebro. Ten sam kolor medalu przypadł nam w grze drużynowej. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba drużyn należących do sekcji Olimpiady Specjalne Wielkopolskie Konin, bo aż szesnaście. Serdecznie gratulujemy naszym medalistą i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

   

   

   

 

    

 

 

 

Trening czyni mistrza

Aktywnie spędzamy czas wolny. Doskonalimy swoje umiejętności gry w kręgle.

   

    

 

 

Konkurs ortograficzny

Uczniowie klasy VIII, Mateusz i Kamil reprezentowali naszą szkołę w XIX Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym "Ortografia (nie) jest moją słabą stroną " w Jarocinie. W konkursie udział brało 12 szkół z z województwa. Gratulujemy chłopakom udziału w konkursie!

   

 

 

Dzień Pełen Życzliwości

Na długo dzieci z Ośrodka zapamiętają 26 listopada - wtorek. Od rana w związku ze świętem Naszego Patrona, czekało na nich wiele atrakcji. Po południu natomiast III gr. zorganizowała Integracyjne Spotkanie Internackie pt. „ Bądź życzliwy - nie tylko od święta”. Były scenki rodzajowe, oryginalne kompozycje muzyczne, a także dużo ruchu i zabawy. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i humorem. To był naprawdę dzień pełen wrażeń i życzliwości.

   

   

 

 

Aktywny czas wolny

Dziewczyny z gr I aktywnie spędziły czwartkowe popołudnie na basenie. Uwielbiamy na sportowo spędzać czas

 

   

    

 

 

Magiczny wieczór w naszej szkole

Od godziny 16.00 w naszym ośrodku w czwartkowe popołudnie rozbrzmiewały dźwięki głośnej muzyki. Był to wieczór andrzejkowy zorganizowany dla naszych wychowanków. Udana impreza była zasługą Samorządu Szkolnego, wolontariuszek z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy oraz dj Pawła, który roztańczonym uczestnikom imprezy zapewnił dobrą muzykę oraz dyskotekową atmosferę. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się wróżby, które przygotowały wolontariuszki, ponieważ każdy chciał wiedzieć co czeka go w przyszłości. Mieliśmy chwilę wytchnienia by uzupełnić stracone kalorie przy cieście i napojach. Po poczęstunku każdy uczestnik zabawy szybko wracał na salę, aby kontynuować świetną zabawę przy super muzyce. Fantastyczna atmosfera, bajeczne efekty świetlne, wróżby i muzyka sprawiły, że impreza była bardzo udana. Jeszcze raz dziękujemy wolontariuszkom za zaangażowanie, nieocenioną pomoc, wspaniałą dekorację i wróżby. Podziękowania również kierujemy do wychowawczyni pani Zosi.

 

   

   

    

 

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK "LOTOS"

W ramach innowacji klasy pd i pf udały sie do Fabryki Bombek "Lotos". Uczniowie mieli okazję poznać specyfikę pracy w zakładzie podczas produkcji bombek choinkowych. Jest to praca bardzo trudna i wymaga wielu umiejętności. Wychowankowie poznali różne zawody, które wykonują pracownicy firmy.

 

   

   

   

 

Z życia Samorządu Uczniowskiego 

W październiku w naszym ośrodku odbywała się kampania przedwyborcza. Brało w niej udział 12 kandydatów- reprezentantów szkoły podstawowej i klas przysposabiających do pracy. Plakaty reklamujące kandydatów zostały wywieszone na gazetce samorządu. Podczas kampanii kandydaci przygotowali okrzyki promujące ich osoby, oto niektóre z nich ;

"Krystian wiele obiecuje, ale słowa dotrzymuje"

"Chcesz mieć władce porządnego - wybierz Mateusza na przewodniczącego"

"Karola dobrze znamy, Karola wybieramy - Och, Karol!"

"Natalia nasza kumpela każdego rozwesela. Miła i wesoła, radością tryska dookoła"

"Sylwia, Kinga, Martyna, Julita i Kasia to dziewczyny pierwsza klasa!"

Wybory do SU

Przed wyborami spośród uczniów została wybrana komisja wyborcza, która przygotowała listy i karty do głosowania. Dzień przed wyborami ogłoszono ciszę przedwyborczą i zdjęto wszystkie plakaty reklamujące kandydatów.

We wtorek od rana odbyły się wybory do Rady S.U. W głosowaniu brali udział wszyscy uczniowie oraz pracownicy ośrodka. Po komisyjnym przeliczeniu głosów ogłoszono wyniki.

Do Rady S.U. weszli: Kinga Robakowska, Julita Błażejczyk, Daniel Frątczak , Karol Gościniak, Mateusz Skrzypczak i Janek Stanisławski.

PRZEKAZANIE WŁADZY NOWEJ RADZIE SU!

W dniu 8 XI 2019 roku w obecności całej społeczności szkolnej członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego złożyli uroczyście ślubowanie, a od Pani Dyrektor wraz z życzeniami owocnej pracy otrzymali drobne upominki.

Życzymy im wielu sukcesów, wspaniałych pomysłów i owocnej pracy!

   

   

   

    

 

 

 

XVII Międzyszkolny Konkurs „Podróżujemy po Europie”.

14 listopada 2019 r. po raz XVII odbył się w naszym Ośrodku i Borzęciczkach Międzyszkolny Konkurs „Podróżujemy po Europie.” Udział w konkursie wzięli uczniowie z Jarocina, Ostrowa Wlkp., Pleszewa, Słupi i z Borzęciczek. Uczniowie musieli rozwiązać 16 zadań. Należało znać stolice państw UE, rozpoznać flagi, zabytki i ciekawe miejsca w Europie, rozwiązywać zagadki, uzupełniać tekst, składać puzzle, wyszukiwać różnice. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczestnicy konkursu z wielkim zaangażowaniem zabrali się rozwiązywania zadań. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury.

Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z naszego Ośrodka, uzyskując 94,5 punkta. Drugie miejsce zdobyli uczniowie z Ostrowa Wlkp., uzyskując 89 punktów. Trzecie miejsce zdobyli uczniowie z Pleszewa, uzyskując 86,5 punkta . Czwarte miejsce zdobyli uczniowie ze Słupi koło Kępna, uzyskując 72 punkt. Piąte miejsce zdobyli uczniowie z Jarocina, uzyskując 59 punktów. Punktacja wskazuje, że wszyscy uczniowie byli doskonale przygotowani do konkursu.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrody, które zawdzięczać możemy sponsorom. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Krotoszynie, Bankowi Spółdzielczemu w Jarocinie oddział w Koźminie Wlkp., Urzędowi Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Konkursy tego typu mobilizują uczniów, zachęcają do poszerzania wiedzy, uczestnikom dają dużo satysfakcji.

   

   

    

Kolorowa Olimpiada

W dniu 13.11.2019 uczniowie szkoły podstawowej Naszego Ośrodka, brali udział w VII Kolorowej Olimpiadzie w Jarocinie. Zmagali się z konkurencjami sportowymi na czas , rozpoznawaniem kolorów a także wykazali się umiejętnością współpracy w grupie podczas zabaw z chusta Klanzy. Dziękujemy za zaproszenie i super zabawę.

   

   

 

 

Uroczysty dzień Święta Odzyskania Niepodległości.

Tuż po apelu w dn. 08.11.2019 r. obchodziliśmy uroczysty dzień Święta Odzyskania Niepodległości Wszyscy odświętnie ubrani odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Potem wysłuchaliśmy piosenek patriotycznych oraz obejrzeliśmy przedstawienie. Pamiętamy słowa Józefa Piłsudskiego: "Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem-staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium". Wiemy też, że "Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani nie ma prawa do przyszłości" (J. Piłsudski). Po występie naszych artystów wyruszyliśmy na przemarsz niepodległościowy po Borzęciczkach. Widać było nas z daleka, maszerowaliśmy z flagami narodowymi, kotylionami, balonami w barwach biało-czerwonych. Całą drogę śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, wspominając bohaterów, którzy zginęli za nasz kraj. Wróciliśmy szczęśliwi, że "Jeszcze Polska nie zginęła!" Dziękujemy za przygotowanie tego pięknego dnia p. Zosi M., p. Ani S., p. Asi R.

   

   

   

 

 

Szkoła do Hymnu!

Ponad 4 mln uczniów i 400 tys. nauczycieli z przeszło 20 tys. szkół w Polsce i za granicą o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewało 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji i z dumą uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi odśpiewali nasz hymn narodowy.

   

 

 

Kino i koncert

Dnia 11 listopada 7 naszych wychowanków wraz z panem Krzysztofem wybrali się do jarocińskiego kina na film - "Rodzina Adamsów" mieli również zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym koncercie zespołu ENEJ, który odbył się w Jarocińskim Ośrodku Kultury, Wszyscy bawili się znakomicie.!

   

 

Popołudnie "niepodległościowe" w internacie

Spotkanie integracyjne grup internackich.

7.11.2019 roku odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich grup internackich zorganizowane przez grupę IV. Motywem przewodnim imprezy była zbliżająca się rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy spotkania zapoznali się z symbolami narodowymi oraz rozwiązywali patriotyczną krzyżówkę. Co więcej, odbyły się wspólne tworzenie kotylionów. Grupa IV dziękuję za wspólną zabawę w duchu patriotyzmu.

   

    

 

 

Przybyli, zagrali, zwyciężyli ! — w mieście: Ostrów Wielkopolski.

XV Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej odbył się 6 listopada br w Ostrowie Wlkp. Wzięły w nim udział drużyny z Ostrowa, Pleszewa, Jarocina oraz Borzęciczek. Turniej odbył się systemem każdy z każdym. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna wygrywając z każdym zespołem i zdobywając piękny puchar oraz złote medale. W składzie zwycięskiego zespołu znaleźli się: Mateusz, Adam, Tomasz, Michał, Mateusz, Daniel. W grze naszych piłkarzy było widać zaangażowanie i chęć zwycięstwa. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

 

   

    

 

 

 

Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Krotoszynie

W dniu 7 listopada 2019r. uczennice klasy I-II-III pc w ramach zajęć z przysposobienia do pracy udały się z p.Dobrochną do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krotoszynie. Głównym celem wyjazdu była wizyta w pracowni rękodzielniczej, gdzie uczestnicy warsztatów wykonują prace z wykorzystaniem haftu krzyżykowego. Dziewczęta wspólnie z uczestniczami warsztatów dokonywały prób wyszywania na kanwie ściegiem krzyżykowym. Własnoręcznie wykonane prace zabraliśmy ze sobą do szkoły. Na zakończenie pobytu zwiedziliśmy pozostałe pracownie WTZ-ów oraz zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy uczestników. Wizyta i wspólne zajęcia dały nam dużo satysfakcji, dlatego też umówiliśmy się na kolejne spotkanie. Do zobaczenia wkrótce.

   

   

"Godziny wychowawcze ze Światem"

Uczniowie klas I-III SP naszego Ośrodka biorą udział w ogólnopolskim projekcie Polskiej Akcji Humanitarnej "Godziny wychowawcze ze Światem" poruszającym 13 zagadnień z obszaru edukacji globalnej. W październiku zrealizowaliśmy pierwszy temat "Różne perspektywy w patrzeniu na nasza planetę - świat do góry nogami". Przed nami jeszcze wiele ciekawych aktywności.

   

    

 

 

 

Aktywiści zapraszają!

Chłopcy z III gr. internackiej wraz z wychowawcami p. Hanią i p. Mirką zorganizowali dla koleżanek z I gr. i ich Pani -p. Marty aerobik integracyjny. We wtorkowe popołudnie w ramach przygotowań ustawili krzesła, zrobili dekoracje i wybrali piosenki. O profesjonalne poprowadzenie aerobiku poprosili p. Piotrka, który przygotował odpowiednie ćwiczenia aerobowe. Było bardzo dużo ruchu, radości i zabawy! Dziękujemy naszym gościom.

   

\   

    

 

 

Wyjazd do kina

24 października 2019 grupa 4 uczestniczyła w wyjedzie do kina na film Angry Birds 2.

Cele i założenia programowe wycieczki to:

- kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna),

- kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu

- integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

   

    

 

 

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W dniu 29.10.2019 grupa uczniów z naszego Ośrodka brała udział w obchodach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego , organizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Krotoszynie. Mile popołudnie spędziliśmy skacząc na trampolinach, pogadance z dietetykiem oraz przygotowując pożywne kanapki. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie , dyplomy i upominki.

   

   

 

Dbamy o groby zasłużonych.

W związku z akcją " Szkoła Pamiętam", uczniowie naszej szkoły wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Koźmińcu pojechali odwiedzić groby w Koźminie oraz Nowej Wsi. Uczniowie z obu szkół wspólne pracowali, czyścili zapomniane mogiły i zapalali znicze, ponieważ każda zmarła osoba zasługuje na szacunek i pamięć. Uczniowie zostali zapoznani z historią dlatego szczególną pamięcią objęli groby kobiet, które uległy hitlerowskiemu terrorowi oraz grób żołnierzy poległych w powstaniu. Nie zapomnieli również o zmarłych nauczycielach i księżach ze swojej parafii. Wszyscy zmarznieci, ale szczęśliwi wrócili na ciepły poczęstunek.

    

   

 

 

Nasi bliscy żyją w naszych sercach ...

Zbliżający się listopad to w polskiej kulturze i tradycji, czas zadumy i refleksji. Chwile, w których wracamy pamięcią do naszych zmarłych bliskich, odwiedzając ich na cmentarzach, zapalając symboliczny znicz, pozostając w modlitewnym czuwaniu. Myślimy także o tych, którzy chociaż nie byli z nami spokrewnieni, to na trwałe wpisali się w historię Polski, regionu i najbliższej okolicy, naszej Małej Ojczyzny. Spacer cmentarnymi alejami był nie tylko ważną lekcją historii i patriotyzmu. Uczył także właściwego zachowania się w miejscach kultu religijnego oraz okazywania szacunku zmarłym. Nasi bliscy żyją w naszych sercach tak długo, jak żyje pamięć o nich, dlatego pamiętajmy o tych, których kochamy każdego dnia.

   

   

 

 

Kodowanie

W październiku w naszym Ośrodku odbył się Tydzień Kodowania. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie klas szkoły podstawowej oraz przysposabiającej do pracy. Kodowanie na dywanie spodobało się także Marysi, która przyjeżdża do nas na zajęcia z wczesnego wspomagania. Moim celem była popularyzacja nauki kodowania wśród dzieci i młodzieży. Chciałam pokazać, że kodowanie nie jest trudne, może być ciekawe i przydatne, a ucząc się go można się świetnie bawić. Myślę, że mi się to udało, zobaczcie sami!

   

   

   

   

   

 

 

Turniej badmintona w Rychwale

21 października 2019 roku w Rychwale odbył się IX Regionalny Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych, w których uczestniczyli nasi uczniowie: Natalia, Patryk, Paweł, Daniel i Paweł. Zawodnicy na początku przeszli szereg gier kontrolnych, po których nastąpił podział do odpowiednich grup sprawnościowych. Patryk oraz Paweł swojej grupie przegrali tylko jedno spotkanie i wywalczyli drugie miejsce, Daniel i Paweł po zaciętych bojach wywalczyli brązowy medal, natomiast złoto zdobyła Natalia, wygrywając wszystkie spotkania. Serdecznie gratulujemy wyników naszym sportowcom i mamy nadzieję że równie dobrze zaprezentują się na następnych zawodach. 

[tekst: Marcin Jerzak]

   

   

 

   

 

 

TYDZIEŃ KARIERY

Wystawa zawodów dla naszych uczniów

W dniach 21-25 października 2019 roku w naszym osrodku zorganizowano wystawę w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Na ekspozycji przedstawiono zawody, które nasi uczniowie mogą wykonywać po ukończeniu szkoły.

   

   

 

PRACA W PRALNI KLASY PRZYSPOSABIAJACEJ

   

    

 

 

Sport i wspaniała zabawa

W dniu 23.10.2019r.  odbył się wyjazd grupy IV na kręgle. Trenowaliśmy dotychczas zdobyte umiejętności rewelacyjnie się przy tym bawiąc. Cieszyliśmy się ze wspólnie spędzonego czasu. Czekamy na kolejne wycieczki.

   

    

 

 

"Łączymy pokolenia i łamiemy bariery".

W dniu 21 października, w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie " Łączymy pokolenia i łamiemy bariery"

W spotkaniu udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Koźmina Wlkp, uczniowie Szkoły Podstawowej z Koźmińca, uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Borzęciczek oraz członkowie Klubu Seniora z Koźmina Wlkp.

Były konkurencje sportowe, wspólne zabawy i śpiewanie przy ognisku. Na koniec spotkania wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku.

   

   

   

 

 

Spotkanie z trenerem Akademii Piłkarskiej Reissa

W dniu 17 10 2019 do naszego ośrodka zawitał trener piłki nożnej pan Adam Majchrzak. Pan Adam jest Trenerem Akademii Piłkarskiej Reissa. Wspólnie z rodziną przeprowadził dla naszych uczniów profesjonalny trening piłkarski. Wychowankowie mieli okazję zobaczyć i ćwiczyć jak zawodowi piłkarze. Na początku odbyły się różne zabawy z piłkami, które dawały uczniom wiele radości. Później mieli okazję nauczyć się nowych sztuczek piłkarskich. Na koniec odbył się mecz pomiędzy 3 drużynami. Po zajęciach wychowankowie otrzymali upominki ufundowane przez "Akademię Piłkarską Reissa" "LIGI HALOWE" ,I " Eurocash " Uwiecznieniem treningu było wspólne zdjęcia i podziękowania dla trenera. Zapraszamy ponownie

   

   

Wycieczka do Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Koźminie Wlkp.- prezentacja zawodu ślusarza, mechanika

W dniu 18 października 2019 r. klasy przysposabiające do pracy - pd, pf  - udały się do Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Koźminie Wlkp. w celu poznania specyfiki pracy ślusarza, tokarza, frezera, mechanika. 

   

   

 

 

Wycieczka do Nadleśnictwa Taczanów

Kochamy las i zwierzęta. Wspólna wycieczka do Nadleśnictwa Taczanów.

   

   

   

 

Kólko fotograficzne

3,2,1…Pstryk! Właśnie ruszyło w naszym Ośrodku kółko fotograficzne. Jeśli zobaczycie Julitę, Paulinę, Julkę, Wojtka, Mateusza, Filipa i Tymka z p. Hanią Szulc obwieszonych aparatami fotograficznymi to znaczy, że właśnie wypełniamy specjalną misję fotograficzną Na jej efekty czekajcie cierpliwie! Będą wkrótce!

   

   

 

 

XIX Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej

W dniach 2-4 października 2019 r. trójka uczniów z naszego Ośrodka - Marian, Łukasz, Paweł, brała udział w XIX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej 7-osobowej, Reprezentowaliśmy region Wielkopolskie - Konin, wraz z kolegami z Turku. Dostaliśmy się do grupy A, w której ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy pamiątkowe proporczyki i piłki. Przeżyliśmy niezapomnianą przygodę i poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi. Dziękujemy organizatorom za piękne zawody.

   

   

 

 

Pozdrowienia od III grupy dla wszystkich uczestników Turnusu

Morskie opowieści

 

TURNUS REHABILITACYJNY W JAROSŁAWCU

Turnus rehabilitacyjny - Jarosławiec

W dniach 29.09.-12.10.2019 r. dwudziestu sześciu wychowanków naszego ośrodka wraz z opiekunami uczestniczy w turnusie rehabilitacyjnym w nadmorskiej miejscowości Jarosławiec. Pomimo deszczowej pogody nasi uczniowie korzystają z wielu atrakcji i zabiegów, regenerując swoje siły i zdrowie. Ośrodek wczasowy oferuje nam bogatą ofertę zabiegów rehabilitacyjnych, w tym między innymi:

·         ćwiczenia ruchowe w basenie,

·         zabiegi inhalacyjne,

·         masaże lecznicze,

·         naświetlania,

Wszystkie zabiegi przeplatane są spacerami brzegiem morza oraz zabawami na świeżym powietrzu. Poza tym czas wypełniony jest wieloma zajęciami edukacyjnymi.

Posiłki są obfite i smaczne, co gwarantuje dużo energii do działania. Każdy dzień kończy się zabawą taneczną przy, której wszyscy wspaniale się bawią.

Do zobaczenia!

   

   

 

       

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

Z życia internatu …

Niedzielny spacer po lesie, a przy okazji... zobaczcie sami

   

 

Dzień chłopaka

Ten szczególny dzień - Dzień Chłopaka uczciliśmy dyskoteką i wspólnymi zabawami pod hasłem : "Morskie Przygody"

Zapraszamy do fotogalerii :)

 

Buzia Twoja uśmiechnięta,

w dniu radosnym Twego święta

Przyjmij proszę me życzenia,

niech się spełnią Twe marzenia

Ważna dzisiaj data taka,

bo to przecież Dzień Chłopaka!

   

   

   

   

 

 

DZIEŃ PAPIESKI W OŚRODKU

   

Spotk integr 4_6b

W piątek 27 września w klasie IV - VI B odbyło się spotkanie integracyjne połączone z Dniem Chłopaka. Uczniowie wraz z wychowawcą p. Eweliną i z p. Angeliką przygotowywali poczęstunek, następnie otrzymali upominki i rozpoczęli świętowanie. Po poczęstunku rozpoczęły się wspólne zabawy przy muzyce. Uczniowie mieli okazję lepiej się poznać i miło spędzić razem czas.

   

   

 

"Moje miejsce na Ziemi"

W dniu 13 .09. 2019 na boisku w naszej szkole odbyła się wspólna lekcja wychowania fizycznego. W ramach programu "Moje miejsce na Ziemi" Fundacji Orlen Dar Serca. Nauczyciele Marcin Jerzak i Piotr Woźny przeprowadzili zajęcia terenowe z wykorzystaniem urządzeń z nowej zewnętrznej siłowni. Zajęcia odbyły się dla klasy 4-6 z naszego Ośrodka oraz klasy 6 ze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im Mari Konopnickiej w Borzęciczkach. Wspólne zajęcia odbyły się w formie obwodu stacyjnego. Różne formy ćwiczeń na stacjach oraz urządzenia z siłowni zewnętrznej sprawiły że dzieci z chęcią wzięły udział w lekcji i do końca starannie wykonywali wszystkie ćwiczenia. Zachęcamy do częstej aktywności fizycznej i korzystania z zewnętrznej siłowni- sport to zdrowie!!

   

      

    

 

 

 

Wycieczka edukacyjna do Poznania

W dniu 19.09 br. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego brali udział w wycieczce. Wycieczka odbyła się dzięki zaproszeniu wolontariuszek z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy, które realizują projekt "UCZĘ SIĘ POMAGAĆ- aktywna wolontariuszka" II edycja. Każda z dziewcząt miała za zadanie sprawować opiekę i być wsparciem dla naszych uczniów w nowym otoczeniu. Wolontariuszki wraz z dziećmi odwiedziły Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie zapoznały się z tradycją wypiekania rogali świętomarcińskich według oryginalnej receptury. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Nowego Zoo w Poznaniu, który jest drugim pod względem powierzchni ogrodem zoologicznym w Polsce. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć m.in. słonie, niedźwiedzie, wilki czy żyrafy. Na koniec odbył się kurs kolejką Maltanka, która wiedzie malowniczą trasą wzdłuż jeziora Malta. To były wspaniałe i niezapomniane chwile. Jeszcze raz dziękujemy z całego serca wolontariuszkom za zaproszenie.

   

   

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE, RAJD ROWEROWY KLASY II-III pf- WRZESIEŃ 2019

   

 

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KL. I-II-IIIpd W SZKOLNYM OGRÓDKU - WRZESIEŃ 2019r.

   

 

Ruch to zdrowie

Dzisiaj odbyła się impreza integracyjna dla wszystkich grup internackich zorganizowana przez gr V pt. Ruch to zdrowie", czyli rywalizacja na wesoło . Ogromne emocje wzbudziła konkurencja przeciągania liny, która przebiegła w atmosferze fair-play. Gra w dwa ognie również wywołała wiele radości, każdy mógł sprawdzić swoje możliwości biorąc udział w różnych konkurencjach. Na koniec czekał na zmęczonych zawodników zdrowy poczęstunek.

„W zdrowym ciele zdrowy duch, popieramy każdy ruch!”

   

   

Z ŻYCIA INTERNATU

W sobotnie popołudnie grabiliśmy boisko , graliśmy w piłkę i ćwiczyliśmy na siłowni zewnętrznej. W niedzielne popołudnie, jeszcze w letnim nastroju spotkaliśmy się w "Zielonym Zakątku" na wspólnym internackim grillu. Czas mile minął przy kiełbaskach, muzyce i zabawach.

   

   

 

 

 

FIT+ ACTIV

Pod takim hasłem w czwartkowe popołudnie wychowawcy III grupy internackiej p. Mirka i p. Hania zorganizowały tegoroczne spotkanie integracyjne. Były szaszłyki owocowe, pyszny sok z jabłek i marchwi oraz bezcukrowe babeczki oczywiście z … owocami:) !Po treningu kulinarnym był czas na zabawy i ćwiczenia ruchowe .Chłopcy spisali się na medal ! Największą radość sprawiły im ćwiczenia Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Chłopcy spisali się na medal !To był fajnie wspólnie spędzony czas

   

   

 

 

V REGIONALNY DZIEŃ MŁODEGO SPORTOWCA OLIMPIAD SPECJALNYCH WOLICA 2019

Dnia 17 września uczestnicy programu Młody Sportowiec Olimpiad Specjalnych wraz z opiekunami brali udział w V Regionalnym Dniu Młodego Sportowca w Wolicy. Na uczestników czekało wiele konkurencji sportowych. Zawody zostały przeprowadzone w formie obwodu stacyjnego. Dostępnych było 9 różnych konkurencji m.in pokonanie toru przeszkód z użyciem obręczy gimnastycznych, zbijanie baniek na trampolinie, rzut piłką koszykową do mini kosza, kolorowy bieg, prowadzenie piłki kijem do hokeja i inne. Po wykonaniu wszystkich konkurencji zawodnicy otrzymywali kolorowe pieczątki jako punktację, która to uprawniała do otrzymania medalu. Po ceremonii medalowania udaliśmy się na ciepły obiad zapewniony przez organizatora. To był intensywny czas i sposób na sprawdzenie naszych umiejętności

   

   

   

   

KUCHENNE REWOLUCJE W KLASACH PRZYSPOSABIAJACYCH

   

   

    

    

 

 

 

Uroczystość pasowania

Uroczystość pasowania na ucznia jest naszą wieloletnią tradycją. Ten szczególny dzień przeżywają dzieci i nauczyciele – wychowawcy, ale najbardziej chyba Ich rodzice, którzy bezgranicznie obdarzają swoje dzieci wielkim uczuciem miłości.Wśród wszystkich uczniów wyróżniają sie dzisiaj nowi uczniowie, bez których dzisiejsza uroczystość nie miałaby miejsca. Bo od pierwszego września nasza szkolna rodzina powiększyła się o 7 osób.

   

   

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

W SOSW BORZĘCICZKI 

   

 

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 

 

  Back to Top

 

 

sosw06@vp.pl, adres: Borzęciczki 11, 63 - 720 Koźmin Wlkp. tel.062 7216993
Webmaster: Mirosław Gorzelanny
Last modified: wtorek grudnia 03, 2019.