"Bez pogodnego, szczęśliwego dzieciństwa całe życie jest kalekie"

Home

 

Aktualności

Witamy 

w nowym roku szkolnym 2019/2020

 

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Wychowawcom i całemu Personelowi życzymy wielu sukcesów, radości i pomyślności w nauce
i pracy w nowym roku szkolnym.

„Uczę się - aby wiedzieć,

Uczę się - aby być lepszym,

Uczę się – aby żyć z innymi”.

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Krotoszynie

W dniu 7 listopada 2019r. uczennice klasy I-II-III pc w ramach zajęć z przysposobienia do pracy udały się z p.Dobrochną do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krotoszynie. Głównym celem wyjazdu była wizyta w pracowni rękodzielniczej, gdzie uczestnicy warsztatów wykonują prace z wykorzystaniem haftu krzyżykowego. Dziewczęta wspólnie z uczestniczami warsztatów dokonywały prób wyszywania na kanwie ściegiem krzyżykowym. Własnoręcznie wykonane prace zabraliśmy ze sobą do szkoły. Na zakończenie pobytu zwiedziliśmy pozostałe pracownie WTZ-ów oraz zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy uczestników. Wizyta i wspólne zajęcia dały nam dużo satysfakcji, dlatego też umówiliśmy się na kolejne spotkanie. Do zobaczenia wkrótce.

   

   

"Godziny wychowawcze ze Światem"

Uczniowie klas I-III SP naszego Ośrodka biorą udział w ogólnopolskim projekcie Polskiej Akcji Humanitarnej "Godziny wychowawcze ze Światem" poruszającym 13 zagadnień z obszaru edukacji globalnej. W październiku zrealizowaliśmy pierwszy temat "Różne perspektywy w patrzeniu na nasza planetę - świat do góry nogami". Przed nami jeszcze wiele ciekawych aktywności.

   

    

 

 

 

Aktywiści zapraszają!

Chłopcy z III gr. internackiej wraz z wychowawcami p. Hanią i p. Mirką zorganizowali dla koleżanek z I gr. i ich Pani -p. Marty aerobik integracyjny. We wtorkowe popołudnie w ramach przygotowań ustawili krzesła, zrobili dekoracje i wybrali piosenki. O profesjonalne poprowadzenie aerobiku poprosili p. Piotrka, który przygotował odpowiednie ćwiczenia aerobowe. Było bardzo dużo ruchu, radości i zabawy! Dziękujemy naszym gościom.

   

\   

    

 

 

Wyjazd do kina

24 października 2019 grupa 4 uczestniczyła w wyjedzie do kina na film Angry Birds 2.

Cele i założenia programowe wycieczki to:

- kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna),

- kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu

- integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

   

    

 

 

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W dniu 29.10.2019 grupa uczniów z naszego Ośrodka brała udział w obchodach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego , organizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Krotoszynie. Mile popołudnie spędziliśmy skacząc na trampolinach, pogadance z dietetykiem oraz przygotowując pożywne kanapki. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie , dyplomy i upominki.

   

   

 

Dbamy o groby zasłużonych.

W związku z akcją " Szkoła Pamiętam", uczniowie naszej szkoły wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Koźmińcu pojechali odwiedzić groby w Koźminie oraz Nowej Wsi. Uczniowie z obu szkół wspólne pracowali, czyścili zapomniane mogiły i zapalali znicze, ponieważ każda zmarła osoba zasługuje na szacunek i pamięć. Uczniowie zostali zapoznani z historią dlatego szczególną pamięcią objęli groby kobiet, które uległy hitlerowskiemu terrorowi oraz grób żołnierzy poległych w powstaniu. Nie zapomnieli również o zmarłych nauczycielach i księżach ze swojej parafii. Wszyscy zmarznieci, ale szczęśliwi wrócili na ciepły poczęstunek.

    

   

 

 

Nasi bliscy żyją w naszych sercach ...

Zbliżający się listopad to w polskiej kulturze i tradycji, czas zadumy i refleksji. Chwile, w których wracamy pamięcią do naszych zmarłych bliskich, odwiedzając ich na cmentarzach, zapalając symboliczny znicz, pozostając w modlitewnym czuwaniu. Myślimy także o tych, którzy chociaż nie byli z nami spokrewnieni, to na trwałe wpisali się w historię Polski, regionu i najbliższej okolicy, naszej Małej Ojczyzny. Spacer cmentarnymi alejami był nie tylko ważną lekcją historii i patriotyzmu. Uczył także właściwego zachowania się w miejscach kultu religijnego oraz okazywania szacunku zmarłym. Nasi bliscy żyją w naszych sercach tak długo, jak żyje pamięć o nich, dlatego pamiętajmy o tych, których kochamy każdego dnia.

   

   

 

 

Kodowanie

W październiku w naszym Ośrodku odbył się Tydzień Kodowania. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie klas szkoły podstawowej oraz przysposabiającej do pracy. Kodowanie na dywanie spodobało się także Marysi, która przyjeżdża do nas na zajęcia z wczesnego wspomagania. Moim celem była popularyzacja nauki kodowania wśród dzieci i młodzieży. Chciałam pokazać, że kodowanie nie jest trudne, może być ciekawe i przydatne, a ucząc się go można się świetnie bawić. Myślę, że mi się to udało, zobaczcie sami!

   

   

   

   

   

 

 

Turniej badmintona w Rychwale

21 października 2019 roku w Rychwale odbył się IX Regionalny Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych, w których uczestniczyli nasi uczniowie: Natalia, Patryk, Paweł, Daniel i Paweł. Zawodnicy na początku przeszli szereg gier kontrolnych, po których nastąpił podział do odpowiednich grup sprawnościowych. Patryk oraz Paweł swojej grupie przegrali tylko jedno spotkanie i wywalczyli drugie miejsce, Daniel i Paweł po zaciętych bojach wywalczyli brązowy medal, natomiast złoto zdobyła Natalia, wygrywając wszystkie spotkania. Serdecznie gratulujemy wyników naszym sportowcom i mamy nadzieję że równie dobrze zaprezentują się na następnych zawodach. 

[tekst: Marcin Jerzak]

   

   

 

   

 

 

TYDZIEŃ KARIERY

Wystawa zawodów dla naszych uczniów

W dniach 21-25 października 2019 roku w naszym osrodku zorganizowano wystawę w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Na ekspozycji przedstawiono zawody, które nasi uczniowie mogą wykonywać po ukończeniu szkoły.

   

   

 

PRACA W PRALNI KLASY PRZYSPOSABIAJACEJ

   

    

 

 

Sport i wspaniała zabawa

W dniu 23.10.2019r.  odbył się wyjazd grupy IV na kręgle. Trenowaliśmy dotychczas zdobyte umiejętności rewelacyjnie się przy tym bawiąc. Cieszyliśmy się ze wspólnie spędzonego czasu. Czekamy na kolejne wycieczki.

   

    

 

 

"Łączymy pokolenia i łamiemy bariery".

W dniu 21 października, w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie " Łączymy pokolenia i łamiemy bariery"

W spotkaniu udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Koźmina Wlkp, uczniowie Szkoły Podstawowej z Koźmińca, uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Borzęciczek oraz członkowie Klubu Seniora z Koźmina Wlkp.

Były konkurencje sportowe, wspólne zabawy i śpiewanie przy ognisku. Na koniec spotkania wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku.

   

   

   

 

 

Spotkanie z trenerem Akademii Piłkarskiej Reissa

W dniu 17 10 2019 do naszego ośrodka zawitał trener piłki nożnej pan Adam Majchrzak. Pan Adam jest Trenerem Akademii Piłkarskiej Reissa. Wspólnie z rodziną przeprowadził dla naszych uczniów profesjonalny trening piłkarski. Wychowankowie mieli okazję zobaczyć i ćwiczyć jak zawodowi piłkarze. Na początku odbyły się różne zabawy z piłkami, które dawały uczniom wiele radości. Później mieli okazję nauczyć się nowych sztuczek piłkarskich. Na koniec odbył się mecz pomiędzy 3 drużynami. Po zajęciach wychowankowie otrzymali upominki ufundowane przez "Akademię Piłkarską Reissa" "LIGI HALOWE" ,I " Eurocash " Uwiecznieniem treningu było wspólne zdjęcia i podziękowania dla trenera. Zapraszamy ponownie

   

   

Wycieczka do Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Koźminie Wlkp.- prezentacja zawodu ślusarza, mechanika

W dniu 18 października 2019 r. klasy przysposabiające do pracy - pd, pf  - udały się do Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Koźminie Wlkp. w celu poznania specyfiki pracy ślusarza, tokarza, frezera, mechanika. 

   

   

 

 

Wycieczka do Nadleśnictwa Taczanów

Kochamy las i zwierzęta. Wspólna wycieczka do Nadleśnictwa Taczanów.

   

   

   

 

Kólko fotograficzne

3,2,1…Pstryk! Właśnie ruszyło w naszym Ośrodku kółko fotograficzne. Jeśli zobaczycie Julitę, Paulinę, Julkę, Wojtka, Mateusza, Filipa i Tymka z p. Hanią Szulc obwieszonych aparatami fotograficznymi to znaczy, że właśnie wypełniamy specjalną misję fotograficzną Na jej efekty czekajcie cierpliwie! Będą wkrótce!

   

   

 

 

XIX Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej

W dniach 2-4 października 2019 r. trójka uczniów z naszego Ośrodka - Marian, Łukasz, Paweł, brała udział w XIX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej 7-osobowej, Reprezentowaliśmy region Wielkopolskie - Konin, wraz z kolegami z Turku. Dostaliśmy się do grupy A, w której ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy pamiątkowe proporczyki i piłki. Przeżyliśmy niezapomnianą przygodę i poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi. Dziękujemy organizatorom za piękne zawody.

   

   

 

 

Pozdrowienia od III grupy dla wszystkich uczestników Turnusu

Morskie opowieści

 

TURNUS REHABILITACYJNY W JAROSŁAWCU

Turnus rehabilitacyjny - Jarosławiec

W dniach 29.09.-12.10.2019 r. dwudziestu sześciu wychowanków naszego ośrodka wraz z opiekunami uczestniczy w turnusie rehabilitacyjnym w nadmorskiej miejscowości Jarosławiec. Pomimo deszczowej pogody nasi uczniowie korzystają z wielu atrakcji i zabiegów, regenerując swoje siły i zdrowie. Ośrodek wczasowy oferuje nam bogatą ofertę zabiegów rehabilitacyjnych, w tym między innymi:

·         ćwiczenia ruchowe w basenie,

·         zabiegi inhalacyjne,

·         masaże lecznicze,

·         naświetlania,

Wszystkie zabiegi przeplatane są spacerami brzegiem morza oraz zabawami na świeżym powietrzu. Poza tym czas wypełniony jest wieloma zajęciami edukacyjnymi.

Posiłki są obfite i smaczne, co gwarantuje dużo energii do działania. Każdy dzień kończy się zabawą taneczną przy, której wszyscy wspaniale się bawią.

Do zobaczenia!

   

   

 

       

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

Z życia internatu …

Niedzielny spacer po lesie, a przy okazji... zobaczcie sami

   

 

Dzień chłopaka

Ten szczególny dzień - Dzień Chłopaka uczciliśmy dyskoteką i wspólnymi zabawami pod hasłem : "Morskie Przygody"

Zapraszamy do fotogalerii :)

 

Buzia Twoja uśmiechnięta,

w dniu radosnym Twego święta

Przyjmij proszę me życzenia,

niech się spełnią Twe marzenia

Ważna dzisiaj data taka,

bo to przecież Dzień Chłopaka!

   

   

   

   

 

 

DZIEŃ PAPIESKI W OŚRODKU

   

Spotk integr 4_6b

W piątek 27 września w klasie IV - VI B odbyło się spotkanie integracyjne połączone z Dniem Chłopaka. Uczniowie wraz z wychowawcą p. Eweliną i z p. Angeliką przygotowywali poczęstunek, następnie otrzymali upominki i rozpoczęli świętowanie. Po poczęstunku rozpoczęły się wspólne zabawy przy muzyce. Uczniowie mieli okazję lepiej się poznać i miło spędzić razem czas.

   

   

 

"Moje miejsce na Ziemi"

W dniu 13 .09. 2019 na boisku w naszej szkole odbyła się wspólna lekcja wychowania fizycznego. W ramach programu "Moje miejsce na Ziemi" Fundacji Orlen Dar Serca. Nauczyciele Marcin Jerzak i Piotr Woźny przeprowadzili zajęcia terenowe z wykorzystaniem urządzeń z nowej zewnętrznej siłowni. Zajęcia odbyły się dla klasy 4-6 z naszego Ośrodka oraz klasy 6 ze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im Mari Konopnickiej w Borzęciczkach. Wspólne zajęcia odbyły się w formie obwodu stacyjnego. Różne formy ćwiczeń na stacjach oraz urządzenia z siłowni zewnętrznej sprawiły że dzieci z chęcią wzięły udział w lekcji i do końca starannie wykonywali wszystkie ćwiczenia. Zachęcamy do częstej aktywności fizycznej i korzystania z zewnętrznej siłowni- sport to zdrowie!!

   

      

    

 

 

 

Wycieczka edukacyjna do Poznania

W dniu 19.09 br. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego brali udział w wycieczce. Wycieczka odbyła się dzięki zaproszeniu wolontariuszek z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy, które realizują projekt "UCZĘ SIĘ POMAGAĆ- aktywna wolontariuszka" II edycja. Każda z dziewcząt miała za zadanie sprawować opiekę i być wsparciem dla naszych uczniów w nowym otoczeniu. Wolontariuszki wraz z dziećmi odwiedziły Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie zapoznały się z tradycją wypiekania rogali świętomarcińskich według oryginalnej receptury. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Nowego Zoo w Poznaniu, który jest drugim pod względem powierzchni ogrodem zoologicznym w Polsce. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć m.in. słonie, niedźwiedzie, wilki czy żyrafy. Na koniec odbył się kurs kolejką Maltanka, która wiedzie malowniczą trasą wzdłuż jeziora Malta. To były wspaniałe i niezapomniane chwile. Jeszcze raz dziękujemy z całego serca wolontariuszkom za zaproszenie.

   

   

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE, RAJD ROWEROWY KLASY II-III pf- WRZESIEŃ 2019

   

 

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KL. I-II-IIIpd W SZKOLNYM OGRÓDKU - WRZESIEŃ 2019r.

   

 

Ruch to zdrowie

Dzisiaj odbyła się impreza integracyjna dla wszystkich grup internackich zorganizowana przez gr V pt. Ruch to zdrowie", czyli rywalizacja na wesoło . Ogromne emocje wzbudziła konkurencja przeciągania liny, która przebiegła w atmosferze fair-play. Gra w dwa ognie również wywołała wiele radości, każdy mógł sprawdzić swoje możliwości biorąc udział w różnych konkurencjach. Na koniec czekał na zmęczonych zawodników zdrowy poczęstunek.

„W zdrowym ciele zdrowy duch, popieramy każdy ruch!”

   

   

Z ŻYCIA INTERNATU

W sobotnie popołudnie grabiliśmy boisko , graliśmy w piłkę i ćwiczyliśmy na siłowni zewnętrznej. W niedzielne popołudnie, jeszcze w letnim nastroju spotkaliśmy się w "Zielonym Zakątku" na wspólnym internackim grillu. Czas mile minął przy kiełbaskach, muzyce i zabawach.

   

   

 

 

 

FIT+ ACTIV

Pod takim hasłem w czwartkowe popołudnie wychowawcy III grupy internackiej p. Mirka i p. Hania zorganizowały tegoroczne spotkanie integracyjne. Były szaszłyki owocowe, pyszny sok z jabłek i marchwi oraz bezcukrowe babeczki oczywiście z … owocami:) !Po treningu kulinarnym był czas na zabawy i ćwiczenia ruchowe .Chłopcy spisali się na medal ! Największą radość sprawiły im ćwiczenia Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Chłopcy spisali się na medal !To był fajnie wspólnie spędzony czas

   

   

 

 

V REGIONALNY DZIEŃ MŁODEGO SPORTOWCA OLIMPIAD SPECJALNYCH WOLICA 2019

Dnia 17 września uczestnicy programu Młody Sportowiec Olimpiad Specjalnych wraz z opiekunami brali udział w V Regionalnym Dniu Młodego Sportowca w Wolicy. Na uczestników czekało wiele konkurencji sportowych. Zawody zostały przeprowadzone w formie obwodu stacyjnego. Dostępnych było 9 różnych konkurencji m.in pokonanie toru przeszkód z użyciem obręczy gimnastycznych, zbijanie baniek na trampolinie, rzut piłką koszykową do mini kosza, kolorowy bieg, prowadzenie piłki kijem do hokeja i inne. Po wykonaniu wszystkich konkurencji zawodnicy otrzymywali kolorowe pieczątki jako punktację, która to uprawniała do otrzymania medalu. Po ceremonii medalowania udaliśmy się na ciepły obiad zapewniony przez organizatora. To był intensywny czas i sposób na sprawdzenie naszych umiejętności

   

   

   

   

KUCHENNE REWOLUCJE W KLASACH PRZYSPOSABIAJACYCH

   

   

    

    

 

 

 

Uroczystość pasowania

Uroczystość pasowania na ucznia jest naszą wieloletnią tradycją. Ten szczególny dzień przeżywają dzieci i nauczyciele – wychowawcy, ale najbardziej chyba Ich rodzice, którzy bezgranicznie obdarzają swoje dzieci wielkim uczuciem miłości.Wśród wszystkich uczniów wyróżniają sie dzisiaj nowi uczniowie, bez których dzisiejsza uroczystość nie miałaby miejsca. Bo od pierwszego września nasza szkolna rodzina powiększyła się o 7 osób.

   

   

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

W SOSW BORZĘCICZKI 

   

 

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 

 

  Back to Top

 

 

sosw06@vp.pl, adres: Borzęciczki 11, 63 - 720 Koźmin Wlkp. tel.062 7216993
Webmaster: Mirosław Gorzelanny
Last modified: sobota listopada 09, 2019.