"Bez pogodnego, szczęśliwego dzieciństwa całe życie jest kalekie"

Home

 

Aktualności

Witamy 

w nowym roku szkolnym 2019/2020

 

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Wychowawcom i całemu Personelowi życzymy wielu sukcesów, radości i pomyślności w nauce
i pracy w nowym roku szkolnym.

„Uczę się - aby wiedzieć,

Uczę się - aby być lepszym,

Uczę się – aby żyć z innymi”.

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

"Pogodni"

Wiosenne pozdrowienia dla wszystkich uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Borzęciczkach. Jak spędzacie ten wolny czas? Warto go wykorzystać efektywnie, twórczo i pożytecznie.

Mamy dla Was zadanie:
Napiszcie w komentarzach Waszą ulubioną piosenkę lub ulubionego wykonawcę, możecie również wrzucić linka z youtube.

Życzymy zdrowia!!!

21 Marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa!

Witajcie w sobotni poranek 21 marca! Dziś nie tylko I Dzień Wiosny?, ale przede wszystkim Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Osoby z Zespołem Downa mają takie same potrzeby jak My. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji. Ty również możesz w prosty sposób przyłączyć się do naszej akcji solidarności z nimi i ich rodzinami. Wystarczą do tego… kolorowe skarpetki! ߧ? Wysyłajcie wiadomości na naszą stronę fb ze zdjęciamiߓ? Waszych prac plastycznych ze skarpetkami w roli głównej czy Wasze kolorowe skarpetki na stopach i to najlepiej nie do pary Po powrocie do Ośrodka każdy otrzyma nagrodę!
Zachęcamy, a wszystkim osobom z Zespołem Downa i ich rodzinom życzymy wszystkiego co najlepsze nie tylko w dniu ich święta!

Link teledysk:

https://www.youtube.com/watch?v=aCJQAm_uKyg

 

KONKURS PLASTYCZNY

Uczennice klasy I–II-III pc  wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Profilaktyka chorób odtytoniowych” zorganizowanym przez krotoszyńskie Stowarzyszenie. Zadanie polegało na graficznym opracowaniu zakładki do książki o takiej tematyce. Nie było to łatwe, ponieważ rysowanie na małym formacie jest po prostu trudne. Cieszymy się, że nasza pomysłowość   i wysiłek zostały docenione i nagrodzone. Kinga Robakowska zdobyła III miejsce spośród wszystkich uczestników. Pozostałe uczennice zostały WYRÓŻNIONIE i obdarowane ciekawymi upominkami. Brawa dla całej „piątki”.  

 

MATEMATYKA - KARTY GRABOWSKIEGO

Nauka matematyki może być naprawdę przyjemna i łatwa, przekonaliśmy się o tym sami. Uczniowie klas I-III podejmowali różne aktywności z Kartami Grabowskiego. Dziękujemy!

   

 

BAŁWAN

"Zima, zima, zima, pada, pada śnieg...", ale coś nie było widać go tej zimy. Mimo to w naszej klasie powstały śnieżne bałwanki. Zobaczcie sami!

   

   

 

WITAMY NASZYCH MISTRZÓW

   

   

    

 

 

Sukces naszych zawodników -Zakopane

X Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Nasi Zawodnicy kończą ogromnym sukcesem. Marcin zdobył w narciarstwie zjazdowym srebrny i brązowy medal, a Wiktoria w biegu na rakietach śnieżnych złoty i brązowy medal.

Jesteśmy bardzo dumni!

   

   

    

 

 

 

"Być kobietą, być kobietą..."

W piątek 6 marca 2020r. w auli ośrodka panowie zorganizowali spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Atrakcją spotkania było przedstawienie grupy cyrkowej, piosenki grupy pana Mariusza oraz poczęstunek w "Restauracji pałacowej"  

 

Rekolekcje Wielkopostne

 

Patyczak Edi w zespole rewalidacyjnym

 

Eko-Party

Dnia 25 lutego 2020r. odbył się w naszej szkole pokaz mody ekologicznej ,,Eko-party" połączony z zabawą karnawałową. W pokazie wychowankowie pokazali co to znaczy mieć wyobraźnię proekologiczną oraz jak możną wykorzystać surowce wtórne. Przedstawiciele grup internackich zaprezentowali swoje stroje w rytm muzyki, a powołana komisja oceniła, przyznała wyróżnienie oraz nagrodziła wszystkich uczestników słodkim upominkiem. Zabawa była przednia i pouczająca z przesłaniem, aby zawsze dbać o nasz wspólny dom-środowisko.

   

 

 

Zakopane - starty w konkurencjach zimowych

Dziś najważniejszy dzień X Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych- finałowe starty Naszych zawodników- Marcina w dwóch konkurencjach narciarstwa zjazdowego oraz Wiktorii w biegach na rakietach śnieżnych.

Trzymajmy za Nich kciuki!

   

 

 

 

Zakopane

Dzisiaj od rana na Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych trwały preeliminacje. Na obiektach w Zakopanem rywalizowali zawodnicy biegów narciarskich i biegów na rakietach śnieżnych, a w Suchem narciarze alpejscy. Zobaczcie fotorelacje.

   

   

   

   

    

 

 

Urodziny Justyny

 

17 Urodziny Jakuba!

W środę swe urodziny obchodził Jakub z III grupy. Była Pani Dyrektor, wychowawcy oraz koleżanki i koledzy z Internatu i klasy. O słodki poczęstunek i elementy dekoracyjne zadbała mama Iwonka, której bardzo serdecznie dziękujemy. Wszystko było przepyszne… a uśmiech Jakuba bezcenny.:) Sto Lat Jubilacie!

 

"Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę ...

"Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz." Albert Einstein.

Koła Łowieckie z terenu powiatu krotoszyńskiego pod patronatem Starosty krotoszyńskiego zorganizowały konkurs plastyczno – fotograficzny pod hasłem „Chronimy zwierzynę drobną”. Sporo naszych uczniów chętnie wzięło udział w tym konkursie. Zostały wykonane ciekawe prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. Ogromną radość sprawiła nam wizyta pana W. Nowaka przedstawiciela jednego z kół łowieckich, który przywiózł dyplomy i nagrody dla naszych uczniów. Dowiedzieliśmy się, że napłynęło aż 200 prac ze szkół powiatu krotoszyńskiego a jury wybrało i nagrodziło 30 uczniów. Wśród nagrodzonych znalazła się trójka uczniów z naszego Ośrodka. Z ogromną radością i satysfakcją przyjęliśmy tę wiadomość. Udział w tym konkursie poszerzył nam wiedzę na temat przyrody a w szczególności „zwierzyny drobnej”.

Gratulacje dla naszych artystów. Brawo!!!

   

 

 

 

XXVI RAJD TURYSTYCZNY "SZUKANIE WIOSNY".

29.02.2020r grupa wychowanków z opiekunem panem Krzysztofem uczestniczyli w Rajdzie Turystycznym organizowanym przez PTTK w Krotoszynie. Głównym celem Rajdu było propagowanie uprawiania turystyki, a także poznanie naszego środowiska i jego ochrona. Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji m.in. konkurencja - rzut kaloszem, szukanie oznak wiosny, konkurs piosenki turystycznej. Każdy uczestnik otrzymał znaczek rajdowy, natomiast na mecie czekał na wszystkich ciepły posiłek

   

    

 

WYCIECZKA DO POZNANIA

W dniu 28 lutego 2020r. klasy PD i PF zorganizowały wycieczkę do Poznania. Podróż jak zwykle odbyliśmy pociągiem. Główną atrakcją wyjazdu był pobyt w kinie "Helios" i film przygodowy pt. "Zew krwi". Film opowiadający historię psa zaprzęgowego bardzo zainteresował wszystkich uczestników. W galerii "Posnania " skorzystaliśmy z restauracji, aby zregenerować swoje siły. Po krótkich zakupach wróciliśmy wieczorem do domu. Czekamy na następne wyjazdy. 

   

   

   

 

Foto-kółko

3.2.1….Pstryk! Kolory to nie wszystko, czasami warto skupić się na fakturach, czy kształtach i pokazać je w odcieniach czerni i bieli. Kolor naszych dzisiejszych zdjęć nie ma nic wspólnego z naszym nastrojem ani też z porą roku. Dziś po prostu na kółku słów kilka o fotografii czarno- białej. Jak Wam się podoba taka odsłona Naszego Ośrodka?

   

 

 

Kolorowe kosze - segregujemy odpady.

W piątek 21 lutego, klasa p.Asi i p.Eweliny zrealizowała kolejne zadanie w ramach innowacji pedagogicznej pt. " Kolorowe kosze- segregujemy odpady". Na początku zajęć uczniowie musieli rozpoznać kolory koszy , nazwać i prawidłowo dobrać podpisy. Kolejne zadanie polegało na wylosowaniu obrazka i " włożeniu" go do odpowiedniego kosza. Na koniec uczniowie segregowali papier, plastik, szkło, metale.

   

   

WIZYTA W FABRYCE "MAX-POL" i WTZ KROTOSZYN

We wtorek 18 lutego klasy pd i pf udały się w ramch innowacji na kolejną wycieczke do Krotoszyna. Tym razem zwiedzaliśmy fabryke świeczek i zniczy MAX-POL i Warsztaty Terapii Zajeciowej. Podczas wizyty w fabryce dowiedzieliśmy sie wielu rzeczy na temat kolejnych etapów powstawania zniczy i eksportowania ich do innych krajów europejskich. Firma MAX - Pol jest zakładem pracy chronionej i zatrudnia osoby niepełnosprawne. Kolejny punkt programu to wizyta w WTZ Krotoszyn. W warsztatach spotkaliśmy się z bardzo miłym przyjęciem. Zobaczyliśmy czym zajmują się uczestnicy warsztatów podczas zajęć. Może ktoś z naszego grona po skończeniu nauki w Ośrodku będzie uczestnikiem warsztatów? 

   

   

   

   

 

II Bal Karnawałowo - Walentynkowy

W piątkowe popołudnie (14.02.2020 r.), w naszym Ośrodku odbył się Bal Karnawałowo- Walentynkowy. Wzięli w nim udział nie tylko nasi wychowankowie, nauczyciele, wychowawcy, ale również podopieczni wraz z opiekunami ze Specjalnego Ośrodka Szkolono – Wychowawczego im. J. Korczaka z Wągrowca, Specjalnego Ośrodka Szkolono – Wychowawczego nr 1 im. J. Korczaka z Kalisza, Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka z Ostrowa Wlkp. oraz podopieczne z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Cerekwicy. Podczas tej wyjątkowej okazji na sali balowej mogliśmy podziwiać kolorowe postaci, bohaterów znanych bajek i filmów. Z kolei nad całością zabawy czuwała profesjonalna grupa didżejów GregShow, która zachęcała wszystkich do tańca oraz wspólnych zabaw. Zwieńczeniem tego wyjątkowego wieczoru był seans filmowy dla wszystkich dzieci. Uczestnikom spotkania dziękujemy za wspólna zabawę oraz miłą atmosferę podczas imprezy.

   

   

    

 

 

SPORTOWE WIEŚCI

 

WALENTYNKI

Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako możliwość do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i ich opiekunów pani Ilony i pani Marty tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia dla koleżanki czy kolegi, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanego pudełka. Trzeba przyznać, że szkolni listonosze nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły.

Dziewczyna i chłopak, którzy zebrali największą ilość kartek zyskali miano Walentynki 2020 i Walentego 2020,  oraz otrzymali miłosną koronę, a także słodki upominek.Dużą atrakcją była Foto – budka z walentynkową dekoracją i ciekawymi rekwizytami. Pani Marta wykonywała sesję zdjęciową – chętnych było wielu i wszyscy super wyglądali.

 

   

    

 

Zdrowe odżywianie.

Dnia 21.01.2020r. odbyło się spotkanie zorganizowane przez grupę II dotyczące zdrowego odżywiania. Wychowankowie obejrzeli film tematyczny "Zamień chemię na jedzenie". Zabawy wymyślone przez p. Aleksandrę i p. Justynę dostarczyły wielu informacji, które pomogą w wybieraniu zdrowej żywności. Konkursy połączone z aktywnością fizyczną sprawiły że spotkanie spędziliśmy zdrowo i aktywnie. Gościem specjalnym była nasza pielęgniarka - teraz już emerytka p. Maria. Na spotkaniu mogliśmy również poczęstować się zdrowymi przekąskami.

           

 

 

 

Uczymy się oszczędzać energie i wodę...

Dnia 22.01.2020r. odbyło się spotkanie zorganizowane przez kółko ekologiczno- przyrodnicze dotyczące oszczędzania energii i wody. Wychowankowie obejrzeli film tematyczny oraz wzięli udział w zajęciach, gdzie utrwalili konieczność oszczędzania energii i wody.

   

   

 

 

Bezpieczne ferie zimowe

W ostatni dzień przed feriami zimowymi odbyło się spotkanie na którym omówiono podstawowe zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu. 

 

 

Znajdź właściwe rozwiązanie...

W ostatni dzień przed feriami gościliśmy w naszym Ośrodku panią Renatę Drygas, przedstawicielkę krotoszyńskiego SANEPID-u. W ramach prowadzonego w naszej placówce programu profilaktyki palenia papierosów "Znajdź właściwe rozwiązanie", pani Renata przekazywała cenną wiedzę opartą przykładami z życia codziennego osób uzależnionych nikotyną. Młodzież szkolna mogła dowiedzieć się jaki wpływ na organizm człowieka mają papierosy. Próbowaliśmy wyjaśnić sobie nawzajem, że palenie tytoniu pod naciskiem grupy, czy palenie dla innych, by być "fajnym" w ich mniemaniu wcale nie wychodzi nam na zdrowie i warto nauczyć się bycia asertywnym by móc odmawiać.
Dziękujemy raz jeszcze pani Renacie Drygas za poświęcony czas i cenne informacje.

   

 

 

Z życia Samorządu...

Ostatni tydzień przed feriami był dla nas bardzo pracowity. Koniec I półrocza to czas podsumowań nauki i zachowania. Tradycją naszej placówki w myśl metod Korczakowskich jest wręczanie Czerwonych Pocztówek Pamiątkowych. Uczeń, który całe I półrocze wykazywał zaangażowanie w podejmowane działania, pomagał słabszym, brał udział w konkursach, miał dobre stopnie zasługuje właśnie na takie wyróżnienie. .[...]

W naszej szkole zakończyliśmy XX edycję akcji "Góra Grosza" organizowaną przez Towarzystwo "Nasz Dom". Uczniowie pod kierunkiem SU, tak jak w poprzednich latach, włączyli się w tę akcję. Zgodnie z tradycyjnym powiedzeniem - "Ziarnko do ziarnka..." wszystkie klasy przez okres 4 tygodni skrupulatnie zbierały monety. Jak zobaczyć można na zdjęciach grosze utworzyły sporą monetową górkę dając uczniom wiele pracy w ich przeliczaniu.

Zebraliśmy ponad 10 tysięcy monet o łącznej wartości 244 zł.

Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy.  :). [...]

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski włączył się do projektu "Pocztówkowa mapa Polski". Dzięki temu otrzymujemy pocztówki z rożnych regionów Polski i poznajemy nasz kraj. Odszukujemy miejscowości na mapie, ćwiczymy pisanie i czytanie odczytując pozdrowienia z otrzymanych pocztówek, a także sami wypełniamy kartki i piszemy kilka słów do naszych nowo poznanych kolegów.

   

   

       

 

Emerytury nastał czas!

"Najlepsze życzenia, to marzeń spełnienia.
Bo cóż piękniejszego, niż właśnie marzenia...?
Wiek emerytalny po to jest nam dany,
By realizować niespełnione plany"

Całkiem niedawno obchodziliśmy uroczyste spotkanie z okazji przejścia na emeryturę szkolnej pielęgniarki - Pani Marii Lekowskiej, [...]Była Pani i zawsze będzie w naszych sercach jako przyjaciel - ta, która całe swoje serce oddała pracy zawodowej. "Żegnając" Panią mamy nadzieję, że nie rozstajemy się na zawsze, bo z wielką radością powitamy każdą Pani wizytę w naszej szkole.[...] . Te słowa uczniowie kierowali do pani Marylki podczas występu przygotowanego specjalnie na tę okazję. Nie obyło się bez chwil wzruszenia, miłych wspomnień i podziękowań.

"Jak wyrazić słowa wdzięczności
Za tę troskę, za pomoc niezmierną
Zawsze tam, gdzie ciężko i trudno
Za pomoc bezcenną codzienną".

   

 

 

Dobre rady na odpady...

Podczas porannej lekcji przeprowadzonej przez pana Dawida uczniowie zapoznali się z pojęciami związanymi z gospodarowaniem odpadów. Wszyscy przypomnieliśmy sobie kolory pojemników do segregacji. Wspólnie zastanawialiśmy się co zrobić by śmieci było mniej. W naszej szkole pojawił się jeszcze jeden pojemnik koloru szarego na odpady mieszane. Pan Dawid musiał dokładnie i na przykładach objaśnić co ma do niego trafiać. To była bardzo potrzebna lekcja i zapewne nie ostatnia, dzięki której zrozumieliśmy jak ważną role pełnimy by chronić nasze środowisko.

   

 

 

Tydzień pełen ruchu u Aktywistów!

Jak na tydzień fit i aktiv przystało - 3 grupa internacka aktywnie spędziła czas. W ruch poszły rowery, a rajdy po najbliższej okolicy cieszyły się sporym zainteresowaniem, nawet kolegów z innych grup. Wykorzystaliśmy też sprzęt sportowy w Sali Zabaw w pakiecie z p. Piotrem;) . Nawet oczekiwanie na posiłek bywał w ruchu. Nie zapomnieliśmy także o zdrowej żywności! To był zdecydowanie aktywny tydzień!

   

   

 

    

Ale zabawa!

Na zajęciach plastyki sensorycznej uczniowie klasy IV-VI B rozwijają swoje zmysły podczas zabaw sensorycznych. Tym razem były to produkty sypkie, takie jak mąka, kasza manna, kasza jaglana, groch, fasola, oraz różnej wielkości makarony. Uczniowie porównywali wielkość ziaren, ich fakturę, sypkość produktu, następnie mieszali je ze sobą i manipulowali nimi: dotykali, ugniatali, przesypywali. Zabawy sensoryczne pomagają uczniom wyciszyć się lub też rozładować swoje emocje. Zachęcają dziecko do poznawania świata i samego siebie przez stymulację receptorów reagujących na konkretny rodzaj bodźca. Głównym celem zajęć sensorycznych jest optymalne wspieranie rozwoju mózgu i umiejętności posługiwania się zmysłami.

   

   

 

WIZYTA W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY I ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY W KROROSZYNIE - klasy I-II-III pd i II-III pf

W dn. 14 stycznia 2020r. klasy przyspasabiające udały się w ramach innowacji pedagogicznej na wycieczkę do Krotoszyna. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy. W czasie rozmowy z panią kierownik PUP dowiedzieliśmy sie jakie kroki należy podjąć po ukończeniu nauki w szkole, jak wypracować staż i co to jest autoprezentacja. Po wizycie w urzędzie pracy poszliśmy do Środowiskowego Domu Samopomocy. Pani kierownik oprowadziła nas po placówce i pokazała jak funkcjonuje ośrodek, oraz czym zajmują się uczestnicy ŚDS. W ŚDS spotkaliśmy nasze koleżanki i kolegów ze szkoły. Obie wizyty były bardzo ciekawe i dostarczyły nam wielu informacji na temat naszej przyszłości.

   

   

   

   

 

 

 

Gdzie jest powietrze?

W piątkowe przedpołudnie klasy p.Eweliny i p.Asi realizowały kolejne zadanie w ramach innowacji pedagogicznej pt: Gdzie jest powietrze? " Szukaliśmy" go podczas zabaw z rozciągliwą chustą, puszczaliśmy banki, pompowaliśmy balony, graliśmy na instrumentach "butelkowych" a na koniec wykonaliśmy zabawnego robota.

   

   

    

 

 

Rzepka

We wtorek byliśmy w szkole podstawowej w Borzęciczkach na przedstawieniu "Rzepka" opartym na wierszu J. Tuwima "Rzepka". Bardzo nam się podobało, a śmiechu było co nie miara! Dziękujemy za zaproszenie.

   

   

 

 

Eksperymenty są super

Najmłodsi nasi uczniowie uwielbiają eksperymenty, a oto kolejne z nich. Do ich zrobienia wykorzystaliśmy tylko wodę, sól i cukier, a efekty obserwujemy do dziś!

   

   

 

Segregacja na czasie...

Dnia 13 stycznia br. miało miejsce spotkanie internackie dotyczące tematu segregacji śmieci. W ramach przypomnienia tematyki uczniowie mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę oraz po krótkiej prelekcji pani Renty Kubiak dotyczącej segregacji oraz kolorystyki pojemników uporządkować i posortować rozsypane śmieci.Spotkanie przebiegło w milej i weselej atmosferze. Królowało motto:".Uczymy się przez zabawę" , dzięki czemu nasi wychowankowie chętniej pogłębili swoją wiedzę.

   

   

 

    

Kulinarne przygody

Dziś klasa Pc przygotowywała pyszny obiad - rosół i potrawkę, a na deser bezy.

   

   

 

 

X JUBILEUSZOWA GALA SPORTOWCA OLIMPIAD SPECJALNYCH

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” – takie słowa przysięgi olimpijskiej są mottem każdego zawodnika Olimpiad Specjalnych.

Wszystko zaczęło się 20 lat temu w Borzęciczkach, gdzie rozpoczął działalność pod okiem pani Małgosi I Pana Rafała Klub Olimpiad Specjalnych... Piątkowe popołudnie 10 stycznia było niezwykle emocjonujące. Kino Mieszko w Koźminie Wlkp. pękało w szwach. Świętowaliśmy X Jubileuszową Galę Olimpiad Specjalnych. Ranga imprezy rozrosła się i w Gali uczestniczyło około 200 zawodników i trenerów z 16 Klubów Olimpiad Specjalnych Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie- Konin. Gala to świetna okazja do podsumowania sportowych wydarzeń minionego roku, docenienia sportowców i wspólnej zabawy. Pani Violetta Kubacka z Oddziału Regionalnego Wielkopolskie - Konin przygotowała fotograficzne prezentacje, które ukazywały cały rok wytężonej pracy naszych zawodników. My natomiast jako gospodarze Jubileuszowej Gali zaprezentowaliśmy zdjęcia z dziewięciu Gali Sportowca od roku 2011. Niejednym zakręciła się łezka w oku od tych wspominek. :) Nie mogło zabraknąć wyróżnień, na scenie pojawiło się 14 najlepszych sportowców, którzy zostali obdarowani pucharami i innymi nagrodami. Otrzymaliśmy wirtualne pozdrowienia od znanych sportowców - Roberta Barana, Reprezentanta Polski w zapasach oraz od Drużyny Siatkarskiej ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Natomiast przez cały czas towarzyszyli nam – Przemysław Kuca – Reprezentant Polski w pływaniu, Konrad Powroźnik – Mistrz Olimpijski Głuchych na 200 m stylem motylkowym oraz Sylwia Bartkowiak –wicemistrzyni Europy w piłce ręcznej. Uroczystą galę uświetnił występ szkolnej grupy cyrkowej Mix Ferajna oraz występ wokalny naszego ucznia Piotra. Po powrocie do Ośrodka czekały na nas same niespodzianki - "Komik Show", który gościł u Nas już po raz kolejny i zapewnił nam świetną zabawę, słodka niespodzianka z Cukierni Łyskawa – wielki tort z jeżykiem - symbolem Olimpiad Specjalnych, pyszna pizza . Na wielkie uznanie i podziękowania zasługują niezastąpione wolontariuszki - wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Cerekwicy, które pod opieką pani Zosi Gościniak włożyły ogrom pracy, zaangażowania i wysiłku przy organizacji Gali. Było uroczyście, gościnnie, smacznie i tanecznie. To był wspaniale spędzony dzień  :) Cała uroczystość po raz kolejny utwierdziła Nas, że Olimpiady Specjalne są po prostu fantastyczne. Dziękujemy naszym przyjaciołom oraz dyrekcji Ośrodka za wsparcie w organizacji tak dużego i ważnego dla nas przedsięwzięcia.

 

   

   

   

   

   

   

   

   

 

   

   

   

    

 

 

 

Spotkanie opłatkowe w Ośrodku

W dniu 19 grudnia w Ośrodku odbyło się coroczne spotkanie wigilijno-opłatkowe. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń szkolnych, na które zaproszono wielu gości – władze gminy, starostwa, emerytów oraz  przedstawicieli organizacji wspierających ośrodek. Uroczystość miała charakter bardzo podniosły i emocjonalny. W przygotowanie tego spotkania, a szczególnie programu jasełkowego bardzo zaangażowały się dzieci. Szczególnym punktem przedstawienia był taniec z szarfami do muzyki L. Cohena „Alleluja”. Za swój występ uczniowie otrzymali wielkie brawa.  Tradycyjnie dzielenie się opłatkiem rozpoczęła Pani dyrektor Aldona Klinkosz składając wszystkim zebranym gorące życzenia świąteczne. Przybyli goście obdarowali wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Do ośrodka dotarł specjalny gość z upominkami, na którego wychowankowie bardzo czekali - św. Mikołaj. Na wszystkich bardzo duże wrażenie wywarł wystrój auli oraz miła i serdeczna atmosfera.

W dniu następnym przedstawienie jasełkowe mieli okazję obejrzeć rodzice, którzy przybyli na zaproszenie Dyrekcji, nauczycieli i uczniów. Była to wspaniała okazja do zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich i talentu muzyczno-tanecznego. Pani Dyrektor zaprezentowała rodzicom, także upominki i prezenty w postaci sprzętu nagłaśniającego. Nie spodziewaliśmy się takich pięknych prezentów tuż przed świętami. Dziękujemy.

   

   

   

   

   

   

   

    

 

Wigilie grupowe

W środę każda grupa spędziła przedświąteczny czas organizując Wigilię grupową

grupa 1

   

grupa 2

grupa 3

   

 

grupa 4

   

 

grupa 5

   

 

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE

W czwartek nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na zaprojektowanie kartki świątecznej, w którym aktywnie uczestniczyli nasi uczniowie. Cel był taki, aby wychowankowie mieli impuls do rozwijania swoich pasji, czuli się zauważeni i docenieni, uwierzyli we własne siły i możliwości, przełamane zostały bariery między nimi a środowiskiem zewnętrznym i aby po prostu poczuli magię świąt. W ramach akcji uczniowie projektowały kartki bożonarodzeniowe, wybrane kartki były nagradzane przez firmy / organizacje / osoby prywatne.

Dziękujemy wszystkim za niesamowite zaangażowanie!

 

   

   

 

 

Lekcje na basenie!

 

W treningach z pływania w ramach Klubu Olimpiad Specjalnych nasi zawodnicy bardzo chętnie biorą udział. Jesteśmy z nich bardzo dumni! Dobre chwile na pływalni realizowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z programu Wojewody Wielkopolskiego w obszarze wsparcia osób z niepełnosprawnością.

   

    

 

 

" I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM "

W poniedziałek odwiedzili nas nasi przyjaciele - Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Koźmińcu wraz z panią Agnieszką. Spotkanie odbyło się pod hasłem. " I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM ". Było wspólne kolędowanie, a co najważniejsze radość wychowanków z prezentów otrzymanych od Świętego Mikołaja.Uwiecznieniem spotkania był słodki poczęstunek przy ciepłej herbacie.

   

    

 

 

Odwiedziny Św. Mikołaja

W środę naszą szkołę odwiedził fantastyczny gość – Święty Mikołaj. Jak się okazało, wszyscy nasi uczniowie byli bardzo grzeczni w tym roku i każdy otrzymał słodki upominek. Bardzo dziękujemy panu Mariuszowi, który szepnął słówko Mikołajowi o naszych grzecznych uczniach.

   

    

 

 

GÓRA GROSZA

Wzorem lat ubiegłych serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczyciel i pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji "Góra Grosza". Każdy grosz jest na wagę złota. „Usypmy” naszą górę grosza i wspomóżmy dzieci, które czekają na naszą pomoc.

Zbiórka w klasach trwa do 10 stycznia 2020 r. . Liczymy na Was!

 

 

 

Piernikowe szaleństwo

Nasi uczniowie nie ustają w doskonaleniu swoich umiejętności artystycznego zdobienia pierników, a świąteczny nastrój i radosny rytm kolędy sprzyjają rozwojowi ich twórczości.

   

    

 

 

Sto lat Adasiu!!

11 grudnia swe urodziny obchodził Adaś. Nie mogło wiec zabraknąć na nich kolegów z grupy III oraz z klasy. Były zabawy i balony. O słodycze zadbała mama Magda;) Upiekła między innymi przepyszne pierniki! Mamie dziękujemy, a Adasiowi życzymy samych słonecznych dni!!

 

Doświadczenia z udziałem wody

W piątek 13 grudnia uczniowie klas IV-VIb i VII- VIII b realizując zadania z innowacji pedagogicznej pt"Mały ekolog " wykonywali doświadczenia z wykorzystaniem wody. Uczniowie mogli popatrzeć jak zmienia się kolor wody, przelewali wodę do rożnych pojemników, patrzyli co unosi się a co tonie na wodzie, puszczali statki, obserwowali czy rozpuszcza się we wodzie sól, cukier i mąka. Na koniec wszyscy wypili po szklance zdrowej wody.

   

   

 

IX Międzyszkolny Turniej Warcabowy w Słupii — w mieście: Baranów, Kalisz, Poland.

12 grudnia w Słupii pod Kępnem odbył się Międzyszkolny Turniej Warcabowy, w którym oprócz naszego Ośrodka wzięli udział uczniowie ze Słupii, Konarzewa, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, Jarocina, Pleszewa. Nasz Ośrodek reprezentowali Adam, Tymoteusz, Jan oraz Fabian, który zdobył drugie miejsce w kategorii do 6 klasy. Zespołowo zdobyliśmy drugie miejsce, przegrywając ze szkołą z Pleszewa. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znajdziemy się już na pierwszym miejscu.

   

   

    

 

 

OBÓZ W ZAKOPANEM DOBIEGŁ KOŃCA

Obóz w Zakopanem dobiegł końca, nasi zawodnicy rywalizowali w zawodach które były eliminacjami do Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Wszyscy dzielnie walczyli czego efektem są wygrane medale. Na Naszym koncie są 3 złote medale: Wiktorii- rakiety śnieżne oraz narciarzy Pawła J. i Marcina. Srebrnym medalem może pochwalić się Wojtek. Brązowe medale zdobyli narciarze Daniel oraz Paweł P. Zawodnicy włożyli dużo serca, siły i zaangażowania w swoje osiągnięcia.

   

   

 

Zimowy obóz sportowy w Zakopanem.

6 wychowanków bierze udział w zimowym obozie sportowym Olimpiad Specjalnych w Zakopanem. Obóz jest bardzo dobrze zorganizowany i czeka na Nas wiele atrakcji, ale przede wszystkim uczymy się i doskonalimy umiejętności narciarskie na stoku oraz biegamy na rakietach śnieżnych. Przed nami centralny punkt obozu czyli zawody. Trzymajcie kciuki!

 

   

   

   

 

ŚWIĘTY MIKOŁAJ...

Długie, pełne napięcia oczekiwanie… Charakterystyczny odgłos dzwonków… Pojawia się ON – ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Jego pomocnikami były śnieżynki które pomagały Mikołajowi rozdawać paczki pełne niespodzianek. Wizyta św. Mikołaja przyniosła uczniom wielką radość.Organizatorem tego dnia byli uczniowie zaangażowani w prace Samorządu Uczniowskiego, którzy pod kierunkiem opiekunów pani Ilony i pani Marty zatroszczyli się, aby każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor. Taka właśnie atmosfera gościła w piątek 6 XII 2019r. w naszym Ośrodku

   

   

   

   

 

 

Niezwykłe Mikołajki w zespole wczesnego wspomagania.

Nasze najmłodsze dzieci odwiedził Święty Mikołaj. Był to czas radości, wspólnych zabaw, rozmów i integracji nie tylko dzieci, ale również rodziców. Pani wicedyrektor Aldona Klinkosz w imieniu wszystkich członków zespołu złożyła rodzicom życzenia świąteczne i zaprosiła do częstowania się słodkimi wypiekami . Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie, na którym znalazł się również nasz najważniejszy gość - Święty Mikołaj. :) Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi Rybczyńskiemu za zakupienie słodkiego poczęstunku dla naszych najmłodszych

   

   

    

 

Przygody Wilka i Zająca".

10 grudnia część uczniów naszego Ośrodka była w Jarocińskim Ośrodku Kultury na przedstawieniu "Przygody Wilka i Zająca" zaprezentowanym przez Wrocławski Teatr IN -ART. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Zaskakujące zwroty akcji nie pozwalały nam się nudzić.

   

   

 

Wycieczka zawodoznawcza do ZAZ Leonów

W dniu 6 grudnia klasy pd i pf udały się do Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie. Uczniowie zapoznali się z rodzajami prac wykonywanymi przez pracowników ZAZ. Poznawanie różnych zawodów  ułatwi naszym wychowankom podjęcie decyzji dotyczącej wyboru zawodu.

   

   

   

 

 

„Swoją radość można znaleźć

w radości innych,

to właśnie jest tajemnica szczęścia”.

Powiemy Wam otwarcie – z ogromną niecierpliwością czekaliśmy na kolejny grudniowy weekend pełen emocji, wzruszeń , dobrych ludzi, uśmiechów i pięknych gestów. Byliśmy tam po raz drugi. My wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Borzęciczkach. Pomagaliśmy ile w nas sił i na tyle na ile potrafiliśmy w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka w powiecie gostyńskim. Nie bez powodu weekend ten nazwany jest „Weekendem cudów”. Podczas rozwożenia paczek do rodzin mogliśmy tych cudów doświadczyć. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy choć trochę przyczynić się do pomocy. Wraca w nas nadzieja w bezinteresowną dobroć ludzi. Dobro wraca – doświadczyliśmy tego w błyskawicznym tempie w niedzielny wieczór, kiedy omawiano statystyki obdarowanych rodzin, wyemitowano pouczający film o pomaganiu, ale również dziękowano za poświęcony czas i dobroć serca. Nie zapomniano o nas wolontariuszach w pięknych czerwonych koszulkach z napisem „Lubię ludzi”. Otrzymaliśmy cudowne prezenty, za które jeszcze raz bardzo dziękujemy.

 

   

   

    

Nietypowa iluminacja z drewna.

Uczniowie klas przysposabiających do pracy pod okiem pana Dawida Grobelnego przygotowują ozdoby świąteczne z odpadów drewnianych. Z dnia na dzień teren przed Ośrodkiem nabiera świątecznego klimatu.

   

   

   

 

Ciekawy seans w kinie Przedwiośnie.

W dn.3.12.2019 r. klasa VII- VIII b, wraz z opiekunami p. Asia i p.Marta wybrała się do Krotoszyna na film wprowadzający nas w świąteczny nastrój pt." Kraina lodu 2". Po seansie udaliśmy się do Mc Donalda, na poczęstunek. Wróciliśmy w dobrych humorach do szkoły.

   

    

 

 

    

Wycieczka zawodowoznawcza.

29 listopada uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej naszego ośrodka udali się na wycieczkę zawodoznawczą zorganizowaną przez Panią Jolantę Łaźniak z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu w ramach projektu "Wkręć się w rzemiosło". Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia zakładu mechaniki i blacharstwa pojazdowego Pana Ryszarda Kostki z Koźmina Wielkopolskiego, poznali działanie różnych maszyn i urządzeń wykorzystywanych w tym zakładzie pracy. Na koniec otrzymali upominki od właściciela firmy oraz od Pani Jolanty. Dziękujemy.

   

    

 

Nasze zainteresowania zawodowe.

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszym Ośrodku Panią Jolantę Łaźniak i Panią Jolantę Molendę z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. Pani Jolanta Molenda rozmawiała z uczniami o ich zainteresowaniach zawodowych, mocnych stronach uświadamiając im, że każdy jest w czymś dobry. Na zakończenie uczniowie otrzymali książki "Zawody, czyli kim możesz zostać" oraz kolorowanki o zawodach. Dziękujemy za bardzo owocne spotkanie.

   

    

 

 

XV LECIE WOLONTARIATU

Dnia 29 XI uczestniczyliśmy w obchodach XV lecia Wolontariatu działającego w SP nr 5 w Ostrowie Wlkp. Zostaliśmy bardzo sympatycznie powitani przez panią dyrektor. Poznaliśmy ciekawą historię działalności wolontariatu poprzez prezentację. Największe wrażenie wywarła nasza grupa cyrkowa przedstawiająca swoje umiejętności. Na koniec oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku i tortu. My również zostaliśmy obdarowani rożnymi prezentami.

   

 

Edukacja leśnia.

Za nami kolejne ciekawe spotkanie z zakresu edukacji leśnej. Wiele ciekawych informacji tym razem o ptakach zamieszkujących nasze lasy opowiadał nam pan Waldemar Błaźniak. Dziękujemy zespołowi do spraw integracji za zorganizowanie tak interesującej pogadanki.

        

    

 

 

Zielony dzień

W dniu 29.11 klasa IV-VI B i VII-VIII B brała udział w zorganizowanym przez p. Asię i p. Ewelinę Zielonym Dniu. Uczniowie ubrali się na zielono i mieli do wykonania zadania: zabawy z zielonym makaronem i zielonymi balonami, wykonanie plakatu z okazji Zielonego Dnia, wypicie zielonego soku, a następnie poznawali zapachy i smaki zielonych owoców i warzyw. Na zakończenie uczniowie skosztowali zielone galaretki. W tym dniu uczniowie mieli okazję zintegrować zespoły klasowe oraz wspólnie wziąć udział w świetnej zabawie.

    

   

   

    

 

 

Podsumowanie Projektu "Aktywna wolontariuszka".

Podsumowanie pracy wolontariuszek z Wielkopolskiego Samorządowego Zespołu Placówek Terapeutyczno -Wychowawczych w Cerekwicy Nowej to był ostatni etap projektu „UCZĘ SIĘ POMAGAĆ - aktywna wolontariuszka” II edycja, finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Stowarzyszenia OD NOWA w Cerekwicy. Spotkanie odbyło się 27 listopada 2019 r. W spotkaniu uczestniczyła Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Borzęciczkach, podopieczni do których skierowana była pomoc naszych wolontariuszek oraz Dyrekcja WSZPT-W w Cerekwicy Nowej i Prezes Stowarzyszenia OD NOWA. W trakcie prezentacji multimedialnej obejmującej działania, wspominano przebieg poszczególnych zadań. Koordynatorzy projektu ze swojej strony podsumowali cały projekt oraz omówili realizację najważniejszych celów. Miłym akcentem było wręczenie wolontariuszkom podziękowań, a dla najbardziej aktywnych dyplomy z wyróżnieniem i koszulki. Pani Barbara Zakrzewska - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Borzęciczkach w ramach podziękowań za współpracę wręczyła dla uczestników spotkania słodki upominek w postaci tortu, a dzieci obdarowały wolontariuszki przytulnymi maskotkami. Spotkanie podsumowujące realizację projektu było okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat współpracy wolontariackiej na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Spotkanie uświetniły swoimi występami wychowanki z koła wokalno – teatralnego.

   

   

    

Święto patrona szkoły J. Korczaka

W dniu 26 listopada obchodziliśmy święto z okazji Dnia Patrona Ośrodka. Odbył się przemarsz klasami pod pomnik Janusza Korczaka, odśpiewanie hymnu szkoły oraz złożenie kwiatów i zniczy. Krąg Korczakowski chciał przybliżyć postać Janusza Korczaka poprzez zadania na stacjach. Między innymi nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć film o działalności J.Korczaka, rozwiązać test wiedzy oraz zagadki, samodzielnie prezentowali prawa dziecka oraz rysowali dowolną techniką samego Janusza Korczaka, mogli również sprawdzić się w umiejętności malowania farbami w rytm muzyki. Podczas zadań uczniom nie schodził uśmiech z twarzy.

   

   

    

 

 

Zawody w wieloboju obronnym

TURNIEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH W BOCCE — w mieście: Konin.

21 listopada w Koninie na Miejskiej Hali Widowiskowej odbył się Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Bocce. Nasz Ośrodek reprezentowali: Julian, Mariusz, Martyna, Sylwia, Jan. Po oficjalnej ceremonii otwarcia przystąpiono do rozgrywek deblowych oraz drużynowych. Złoty medal wywalczyli Mariusz z Julianem, natomiast Martyna i Sylwia przegrały finał zdobywając srebro. Ten sam kolor medalu przypadł nam w grze drużynowej. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba drużyn należących do sekcji Olimpiady Specjalne Wielkopolskie Konin, bo aż szesnaście. Serdecznie gratulujemy naszym medalistą i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

   

   

   

 

    

 

 

 

Trening czyni mistrza

Aktywnie spędzamy czas wolny. Doskonalimy swoje umiejętności gry w kręgle.

   

    

 

 

Konkurs ortograficzny

Uczniowie klasy VIII, Mateusz i Kamil reprezentowali naszą szkołę w XIX Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym "Ortografia (nie) jest moją słabą stroną " w Jarocinie. W konkursie udział brało 12 szkół z z województwa. Gratulujemy chłopakom udziału w konkursie!

   

 

 

Dzień Pełen Życzliwości

Na długo dzieci z Ośrodka zapamiętają 26 listopada - wtorek. Od rana w związku ze świętem Naszego Patrona, czekało na nich wiele atrakcji. Po południu natomiast III gr. zorganizowała Integracyjne Spotkanie Internackie pt. „ Bądź życzliwy - nie tylko od święta”. Były scenki rodzajowe, oryginalne kompozycje muzyczne, a także dużo ruchu i zabawy. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i humorem. To był naprawdę dzień pełen wrażeń i życzliwości.

   

   

 

 

Aktywny czas wolny

Dziewczyny z gr I aktywnie spędziły czwartkowe popołudnie na basenie. Uwielbiamy na sportowo spędzać czas

 

   

    

 

 

Magiczny wieczór w naszej szkole

Od godziny 16.00 w naszym ośrodku w czwartkowe popołudnie rozbrzmiewały dźwięki głośnej muzyki. Był to wieczór andrzejkowy zorganizowany dla naszych wychowanków. Udana impreza była zasługą Samorządu Szkolnego, wolontariuszek z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy oraz dj Pawła, który roztańczonym uczestnikom imprezy zapewnił dobrą muzykę oraz dyskotekową atmosferę. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się wróżby, które przygotowały wolontariuszki, ponieważ każdy chciał wiedzieć co czeka go w przyszłości. Mieliśmy chwilę wytchnienia by uzupełnić stracone kalorie przy cieście i napojach. Po poczęstunku każdy uczestnik zabawy szybko wracał na salę, aby kontynuować świetną zabawę przy super muzyce. Fantastyczna atmosfera, bajeczne efekty świetlne, wróżby i muzyka sprawiły, że impreza była bardzo udana. Jeszcze raz dziękujemy wolontariuszkom za zaangażowanie, nieocenioną pomoc, wspaniałą dekorację i wróżby. Podziękowania również kierujemy do wychowawczyni pani Zosi.

 

   

   

    

 

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK "LOTOS"

W ramach innowacji klasy pd i pf udały sie do Fabryki Bombek "Lotos". Uczniowie mieli okazję poznać specyfikę pracy w zakładzie podczas produkcji bombek choinkowych. Jest to praca bardzo trudna i wymaga wielu umiejętności. Wychowankowie poznali różne zawody, które wykonują pracownicy firmy.

 

   

   

   

 

Z życia Samorządu Uczniowskiego 

W październiku w naszym ośrodku odbywała się kampania przedwyborcza. Brało w niej udział 12 kandydatów- reprezentantów szkoły podstawowej i klas przysposabiających do pracy. Plakaty reklamujące kandydatów zostały wywieszone na gazetce samorządu. Podczas kampanii kandydaci przygotowali okrzyki promujące ich osoby, oto niektóre z nich ;

"Krystian wiele obiecuje, ale słowa dotrzymuje"

"Chcesz mieć władce porządnego - wybierz Mateusza na przewodniczącego"

"Karola dobrze znamy, Karola wybieramy - Och, Karol!"

"Natalia nasza kumpela każdego rozwesela. Miła i wesoła, radością tryska dookoła"

"Sylwia, Kinga, Martyna, Julita i Kasia to dziewczyny pierwsza klasa!"

Wybory do SU

Przed wyborami spośród uczniów została wybrana komisja wyborcza, która przygotowała listy i karty do głosowania. Dzień przed wyborami ogłoszono ciszę przedwyborczą i zdjęto wszystkie plakaty reklamujące kandydatów.

We wtorek od rana odbyły się wybory do Rady S.U. W głosowaniu brali udział wszyscy uczniowie oraz pracownicy ośrodka. Po komisyjnym przeliczeniu głosów ogłoszono wyniki.

Do Rady S.U. weszli: Kinga Robakowska, Julita Błażejczyk, Daniel Frątczak , Karol Gościniak, Mateusz Skrzypczak i Janek Stanisławski.

PRZEKAZANIE WŁADZY NOWEJ RADZIE SU!

W dniu 8 XI 2019 roku w obecności całej społeczności szkolnej członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego złożyli uroczyście ślubowanie, a od Pani Dyrektor wraz z życzeniami owocnej pracy otrzymali drobne upominki.

Życzymy im wielu sukcesów, wspaniałych pomysłów i owocnej pracy!

   

   

   

    

 

 

 

XVII Międzyszkolny Konkurs „Podróżujemy po Europie”.

14 listopada 2019 r. po raz XVII odbył się w naszym Ośrodku i Borzęciczkach Międzyszkolny Konkurs „Podróżujemy po Europie.” Udział w konkursie wzięli uczniowie z Jarocina, Ostrowa Wlkp., Pleszewa, Słupi i z Borzęciczek. Uczniowie musieli rozwiązać 16 zadań. Należało znać stolice państw UE, rozpoznać flagi, zabytki i ciekawe miejsca w Europie, rozwiązywać zagadki, uzupełniać tekst, składać puzzle, wyszukiwać różnice. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczestnicy konkursu z wielkim zaangażowaniem zabrali się rozwiązywania zadań. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury.

Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z naszego Ośrodka, uzyskując 94,5 punkta. Drugie miejsce zdobyli uczniowie z Ostrowa Wlkp., uzyskując 89 punktów. Trzecie miejsce zdobyli uczniowie z Pleszewa, uzyskując 86,5 punkta . Czwarte miejsce zdobyli uczniowie ze Słupi koło Kępna, uzyskując 72 punkt. Piąte miejsce zdobyli uczniowie z Jarocina, uzyskując 59 punktów. Punktacja wskazuje, że wszyscy uczniowie byli doskonale przygotowani do konkursu.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrody, które zawdzięczać możemy sponsorom. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Krotoszynie, Bankowi Spółdzielczemu w Jarocinie oddział w Koźminie Wlkp., Urzędowi Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Konkursy tego typu mobilizują uczniów, zachęcają do poszerzania wiedzy, uczestnikom dają dużo satysfakcji.

   

   

    

Kolorowa Olimpiada

W dniu 13.11.2019 uczniowie szkoły podstawowej Naszego Ośrodka, brali udział w VII Kolorowej Olimpiadzie w Jarocinie. Zmagali się z konkurencjami sportowymi na czas , rozpoznawaniem kolorów a także wykazali się umiejętnością współpracy w grupie podczas zabaw z chusta Klanzy. Dziękujemy za zaproszenie i super zabawę.

   

   

 

 

Uroczysty dzień Święta Odzyskania Niepodległości.

Tuż po apelu w dn. 08.11.2019 r. obchodziliśmy uroczysty dzień Święta Odzyskania Niepodległości Wszyscy odświętnie ubrani odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Potem wysłuchaliśmy piosenek patriotycznych oraz obejrzeliśmy przedstawienie. Pamiętamy słowa Józefa Piłsudskiego: "Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem-staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium". Wiemy też, że "Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani nie ma prawa do przyszłości" (J. Piłsudski). Po występie naszych artystów wyruszyliśmy na przemarsz niepodległościowy po Borzęciczkach. Widać było nas z daleka, maszerowaliśmy z flagami narodowymi, kotylionami, balonami w barwach biało-czerwonych. Całą drogę śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, wspominając bohaterów, którzy zginęli za nasz kraj. Wróciliśmy szczęśliwi, że "Jeszcze Polska nie zginęła!" Dziękujemy za przygotowanie tego pięknego dnia p. Zosi M., p. Ani S., p. Asi R.

   

   

   

 

 

Szkoła do Hymnu!

Ponad 4 mln uczniów i 400 tys. nauczycieli z przeszło 20 tys. szkół w Polsce i za granicą o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewało 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji i z dumą uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi odśpiewali nasz hymn narodowy.

   

 

 

Kino i koncert

Dnia 11 listopada 7 naszych wychowanków wraz z panem Krzysztofem wybrali się do jarocińskiego kina na film - "Rodzina Adamsów" mieli również zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym koncercie zespołu ENEJ, który odbył się w Jarocińskim Ośrodku Kultury, Wszyscy bawili się znakomicie.!

   

 

Popołudnie "niepodległościowe" w internacie

Spotkanie integracyjne grup internackich.

7.11.2019 roku odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich grup internackich zorganizowane przez grupę IV. Motywem przewodnim imprezy była zbliżająca się rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy spotkania zapoznali się z symbolami narodowymi oraz rozwiązywali patriotyczną krzyżówkę. Co więcej, odbyły się wspólne tworzenie kotylionów. Grupa IV dziękuję za wspólną zabawę w duchu patriotyzmu.

   

    

 

 

Przybyli, zagrali, zwyciężyli ! — w mieście: Ostrów Wielkopolski.

XV Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej odbył się 6 listopada br w Ostrowie Wlkp. Wzięły w nim udział drużyny z Ostrowa, Pleszewa, Jarocina oraz Borzęciczek. Turniej odbył się systemem każdy z każdym. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna wygrywając z każdym zespołem i zdobywając piękny puchar oraz złote medale. W składzie zwycięskiego zespołu znaleźli się: Mateusz, Adam, Tomasz, Michał, Mateusz, Daniel. W grze naszych piłkarzy było widać zaangażowanie i chęć zwycięstwa. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

 

   

    

 

 

 

Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Krotoszynie

W dniu 7 listopada 2019r. uczennice klasy I-II-III pc w ramach zajęć z przysposobienia do pracy udały się z p.Dobrochną do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krotoszynie. Głównym celem wyjazdu była wizyta w pracowni rękodzielniczej, gdzie uczestnicy warsztatów wykonują prace z wykorzystaniem haftu krzyżykowego. Dziewczęta wspólnie z uczestniczami warsztatów dokonywały prób wyszywania na kanwie ściegiem krzyżykowym. Własnoręcznie wykonane prace zabraliśmy ze sobą do szkoły. Na zakończenie pobytu zwiedziliśmy pozostałe pracownie WTZ-ów oraz zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy uczestników. Wizyta i wspólne zajęcia dały nam dużo satysfakcji, dlatego też umówiliśmy się na kolejne spotkanie. Do zobaczenia wkrótce.

   

   

"Godziny wychowawcze ze Światem"

Uczniowie klas I-III SP naszego Ośrodka biorą udział w ogólnopolskim projekcie Polskiej Akcji Humanitarnej "Godziny wychowawcze ze Światem" poruszającym 13 zagadnień z obszaru edukacji globalnej. W październiku zrealizowaliśmy pierwszy temat "Różne perspektywy w patrzeniu na nasza planetę - świat do góry nogami". Przed nami jeszcze wiele ciekawych aktywności.

   

    

 

 

 

Aktywiści zapraszają!

Chłopcy z III gr. internackiej wraz z wychowawcami p. Hanią i p. Mirką zorganizowali dla koleżanek z I gr. i ich Pani -p. Marty aerobik integracyjny. We wtorkowe popołudnie w ramach przygotowań ustawili krzesła, zrobili dekoracje i wybrali piosenki. O profesjonalne poprowadzenie aerobiku poprosili p. Piotrka, który przygotował odpowiednie ćwiczenia aerobowe. Było bardzo dużo ruchu, radości i zabawy! Dziękujemy naszym gościom.

   

\   

    

 

 

Wyjazd do kina

24 października 2019 grupa 4 uczestniczyła w wyjedzie do kina na film Angry Birds 2.

Cele i założenia programowe wycieczki to:

- kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna),

- kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu

- integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

   

    

 

 

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W dniu 29.10.2019 grupa uczniów z naszego Ośrodka brała udział w obchodach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego , organizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Krotoszynie. Mile popołudnie spędziliśmy skacząc na trampolinach, pogadance z dietetykiem oraz przygotowując pożywne kanapki. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie , dyplomy i upominki.

   

   

 

Dbamy o groby zasłużonych.

W związku z akcją " Szkoła Pamiętam", uczniowie naszej szkoły wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Koźmińcu pojechali odwiedzić groby w Koźminie oraz Nowej Wsi. Uczniowie z obu szkół wspólne pracowali, czyścili zapomniane mogiły i zapalali znicze, ponieważ każda zmarła osoba zasługuje na szacunek i pamięć. Uczniowie zostali zapoznani z historią dlatego szczególną pamięcią objęli groby kobiet, które uległy hitlerowskiemu terrorowi oraz grób żołnierzy poległych w powstaniu. Nie zapomnieli również o zmarłych nauczycielach i księżach ze swojej parafii. Wszyscy zmarznieci, ale szczęśliwi wrócili na ciepły poczęstunek.

    

   

 

 

Nasi bliscy żyją w naszych sercach ...

Zbliżający się listopad to w polskiej kulturze i tradycji, czas zadumy i refleksji. Chwile, w których wracamy pamięcią do naszych zmarłych bliskich, odwiedzając ich na cmentarzach, zapalając symboliczny znicz, pozostając w modlitewnym czuwaniu. Myślimy także o tych, którzy chociaż nie byli z nami spokrewnieni, to na trwałe wpisali się w historię Polski, regionu i najbliższej okolicy, naszej Małej Ojczyzny. Spacer cmentarnymi alejami był nie tylko ważną lekcją historii i patriotyzmu. Uczył także właściwego zachowania się w miejscach kultu religijnego oraz okazywania szacunku zmarłym. Nasi bliscy żyją w naszych sercach tak długo, jak żyje pamięć o nich, dlatego pamiętajmy o tych, których kochamy każdego dnia.

   

   

 

 

Kodowanie

W październiku w naszym Ośrodku odbył się Tydzień Kodowania. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie klas szkoły podstawowej oraz przysposabiającej do pracy. Kodowanie na dywanie spodobało się także Marysi, która przyjeżdża do nas na zajęcia z wczesnego wspomagania. Moim celem była popularyzacja nauki kodowania wśród dzieci i młodzieży. Chciałam pokazać, że kodowanie nie jest trudne, może być ciekawe i przydatne, a ucząc się go można się świetnie bawić. Myślę, że mi się to udało, zobaczcie sami!

   

   

   

   

   

 

 

Turniej badmintona w Rychwale

21 października 2019 roku w Rychwale odbył się IX Regionalny Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych, w których uczestniczyli nasi uczniowie: Natalia, Patryk, Paweł, Daniel i Paweł. Zawodnicy na początku przeszli szereg gier kontrolnych, po których nastąpił podział do odpowiednich grup sprawnościowych. Patryk oraz Paweł swojej grupie przegrali tylko jedno spotkanie i wywalczyli drugie miejsce, Daniel i Paweł po zaciętych bojach wywalczyli brązowy medal, natomiast złoto zdobyła Natalia, wygrywając wszystkie spotkania. Serdecznie gratulujemy wyników naszym sportowcom i mamy nadzieję że równie dobrze zaprezentują się na następnych zawodach. 

[tekst: Marcin Jerzak]

   

   

 

   

 

 

TYDZIEŃ KARIERY

Wystawa zawodów dla naszych uczniów

W dniach 21-25 października 2019 roku w naszym osrodku zorganizowano wystawę w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Na ekspozycji przedstawiono zawody, które nasi uczniowie mogą wykonywać po ukończeniu szkoły.

   

   

 

PRACA W PRALNI KLASY PRZYSPOSABIAJACEJ

   

    

 

 

Sport i wspaniała zabawa

W dniu 23.10.2019r.  odbył się wyjazd grupy IV na kręgle. Trenowaliśmy dotychczas zdobyte umiejętności rewelacyjnie się przy tym bawiąc. Cieszyliśmy się ze wspólnie spędzonego czasu. Czekamy na kolejne wycieczki.

   

    

 

 

"Łączymy pokolenia i łamiemy bariery".

W dniu 21 października, w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie " Łączymy pokolenia i łamiemy bariery"

W spotkaniu udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Koźmina Wlkp, uczniowie Szkoły Podstawowej z Koźmińca, uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Borzęciczek oraz członkowie Klubu Seniora z Koźmina Wlkp.

Były konkurencje sportowe, wspólne zabawy i śpiewanie przy ognisku. Na koniec spotkania wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku.

   

   

   

 

 

Spotkanie z trenerem Akademii Piłkarskiej Reissa

W dniu 17 10 2019 do naszego ośrodka zawitał trener piłki nożnej pan Adam Majchrzak. Pan Adam jest Trenerem Akademii Piłkarskiej Reissa. Wspólnie z rodziną przeprowadził dla naszych uczniów profesjonalny trening piłkarski. Wychowankowie mieli okazję zobaczyć i ćwiczyć jak zawodowi piłkarze. Na początku odbyły się różne zabawy z piłkami, które dawały uczniom wiele radości. Później mieli okazję nauczyć się nowych sztuczek piłkarskich. Na koniec odbył się mecz pomiędzy 3 drużynami. Po zajęciach wychowankowie otrzymali upominki ufundowane przez "Akademię Piłkarską Reissa" "LIGI HALOWE" ,I " Eurocash " Uwiecznieniem treningu było wspólne zdjęcia i podziękowania dla trenera. Zapraszamy ponownie

   

   

Wycieczka do Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Koźminie Wlkp.- prezentacja zawodu ślusarza, mechanika

W dniu 18 października 2019 r. klasy przysposabiające do pracy - pd, pf  - udały się do Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Koźminie Wlkp. w celu poznania specyfiki pracy ślusarza, tokarza, frezera, mechanika. 

   

   

 

 

Wycieczka do Nadleśnictwa Taczanów

Kochamy las i zwierzęta. Wspólna wycieczka do Nadleśnictwa Taczanów.

   

   

   

 

Kólko fotograficzne

3,2,1…Pstryk! Właśnie ruszyło w naszym Ośrodku kółko fotograficzne. Jeśli zobaczycie Julitę, Paulinę, Julkę, Wojtka, Mateusza, Filipa i Tymka z p. Hanią Szulc obwieszonych aparatami fotograficznymi to znaczy, że właśnie wypełniamy specjalną misję fotograficzną Na jej efekty czekajcie cierpliwie! Będą wkrótce!

   

   

 

 

XIX Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej

W dniach 2-4 października 2019 r. trójka uczniów z naszego Ośrodka - Marian, Łukasz, Paweł, brała udział w XIX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej 7-osobowej, Reprezentowaliśmy region Wielkopolskie - Konin, wraz z kolegami z Turku. Dostaliśmy się do grupy A, w której ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy pamiątkowe proporczyki i piłki. Przeżyliśmy niezapomnianą przygodę i poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi. Dziękujemy organizatorom za piękne zawody.

   

   

 

 

Pozdrowienia od III grupy dla wszystkich uczestników Turnusu

Morskie opowieści

 

TURNUS REHABILITACYJNY W JAROSŁAWCU

Turnus rehabilitacyjny - Jarosławiec

W dniach 29.09.-12.10.2019 r. dwudziestu sześciu wychowanków naszego ośrodka wraz z opiekunami uczestniczy w turnusie rehabilitacyjnym w nadmorskiej miejscowości Jarosławiec. Pomimo deszczowej pogody nasi uczniowie korzystają z wielu atrakcji i zabiegów, regenerując swoje siły i zdrowie. Ośrodek wczasowy oferuje nam bogatą ofertę zabiegów rehabilitacyjnych, w tym między innymi:

·         ćwiczenia ruchowe w basenie,

·         zabiegi inhalacyjne,

·         masaże lecznicze,

·         naświetlania,

Wszystkie zabiegi przeplatane są spacerami brzegiem morza oraz zabawami na świeżym powietrzu. Poza tym czas wypełniony jest wieloma zajęciami edukacyjnymi.

Posiłki są obfite i smaczne, co gwarantuje dużo energii do działania. Każdy dzień kończy się zabawą taneczną przy, której wszyscy wspaniale się bawią.

Do zobaczenia!

   

   

 

       

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

Z życia internatu …

Niedzielny spacer po lesie, a przy okazji... zobaczcie sami

   

 

Dzień chłopaka

Ten szczególny dzień - Dzień Chłopaka uczciliśmy dyskoteką i wspólnymi zabawami pod hasłem : "Morskie Przygody"

Zapraszamy do fotogalerii :)

 

Buzia Twoja uśmiechnięta,

w dniu radosnym Twego święta

Przyjmij proszę me życzenia,

niech się spełnią Twe marzenia

Ważna dzisiaj data taka,

bo to przecież Dzień Chłopaka!

   

   

   

   

 

 

DZIEŃ PAPIESKI W OŚRODKU

   

Spotk integr 4_6b

W piątek 27 września w klasie IV - VI B odbyło się spotkanie integracyjne połączone z Dniem Chłopaka. Uczniowie wraz z wychowawcą p. Eweliną i z p. Angeliką przygotowywali poczęstunek, następnie otrzymali upominki i rozpoczęli świętowanie. Po poczęstunku rozpoczęły się wspólne zabawy przy muzyce. Uczniowie mieli okazję lepiej się poznać i miło spędzić razem czas.

   

   

 

"Moje miejsce na Ziemi"

W dniu 13 .09. 2019 na boisku w naszej szkole odbyła się wspólna lekcja wychowania fizycznego. W ramach programu "Moje miejsce na Ziemi" Fundacji Orlen Dar Serca. Nauczyciele Marcin Jerzak i Piotr Woźny przeprowadzili zajęcia terenowe z wykorzystaniem urządzeń z nowej zewnętrznej siłowni. Zajęcia odbyły się dla klasy 4-6 z naszego Ośrodka oraz klasy 6 ze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im Mari Konopnickiej w Borzęciczkach. Wspólne zajęcia odbyły się w formie obwodu stacyjnego. Różne formy ćwiczeń na stacjach oraz urządzenia z siłowni zewnętrznej sprawiły że dzieci z chęcią wzięły udział w lekcji i do końca starannie wykonywali wszystkie ćwiczenia. Zachęcamy do częstej aktywności fizycznej i korzystania z zewnętrznej siłowni- sport to zdrowie!!

   

      

    

 

 

 

Wycieczka edukacyjna do Poznania

W dniu 19.09 br. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego brali udział w wycieczce. Wycieczka odbyła się dzięki zaproszeniu wolontariuszek z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy, które realizują projekt "UCZĘ SIĘ POMAGAĆ- aktywna wolontariuszka" II edycja. Każda z dziewcząt miała za zadanie sprawować opiekę i być wsparciem dla naszych uczniów w nowym otoczeniu. Wolontariuszki wraz z dziećmi odwiedziły Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie zapoznały się z tradycją wypiekania rogali świętomarcińskich według oryginalnej receptury. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Nowego Zoo w Poznaniu, który jest drugim pod względem powierzchni ogrodem zoologicznym w Polsce. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć m.in. słonie, niedźwiedzie, wilki czy żyrafy. Na koniec odbył się kurs kolejką Maltanka, która wiedzie malowniczą trasą wzdłuż jeziora Malta. To były wspaniałe i niezapomniane chwile. Jeszcze raz dziękujemy z całego serca wolontariuszkom za zaproszenie.

   

   

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE, RAJD ROWEROWY KLASY II-III pf- WRZESIEŃ 2019

   

 

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KL. I-II-IIIpd W SZKOLNYM OGRÓDKU - WRZESIEŃ 2019r.

   

 

Ruch to zdrowie

Dzisiaj odbyła się impreza integracyjna dla wszystkich grup internackich zorganizowana przez gr V pt. Ruch to zdrowie", czyli rywalizacja na wesoło . Ogromne emocje wzbudziła konkurencja przeciągania liny, która przebiegła w atmosferze fair-play. Gra w dwa ognie również wywołała wiele radości, każdy mógł sprawdzić swoje możliwości biorąc udział w różnych konkurencjach. Na koniec czekał na zmęczonych zawodników zdrowy poczęstunek.

„W zdrowym ciele zdrowy duch, popieramy każdy ruch!”

   

   

Z ŻYCIA INTERNATU

W sobotnie popołudnie grabiliśmy boisko , graliśmy w piłkę i ćwiczyliśmy na siłowni zewnętrznej. W niedzielne popołudnie, jeszcze w letnim nastroju spotkaliśmy się w "Zielonym Zakątku" na wspólnym internackim grillu. Czas mile minął przy kiełbaskach, muzyce i zabawach.

   

   

 

 

 

FIT+ ACTIV

Pod takim hasłem w czwartkowe popołudnie wychowawcy III grupy internackiej p. Mirka i p. Hania zorganizowały tegoroczne spotkanie integracyjne. Były szaszłyki owocowe, pyszny sok z jabłek i marchwi oraz bezcukrowe babeczki oczywiście z … owocami:) !Po treningu kulinarnym był czas na zabawy i ćwiczenia ruchowe .Chłopcy spisali się na medal ! Największą radość sprawiły im ćwiczenia Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Chłopcy spisali się na medal !To był fajnie wspólnie spędzony czas

   

   

 

 

V REGIONALNY DZIEŃ MŁODEGO SPORTOWCA OLIMPIAD SPECJALNYCH WOLICA 2019

Dnia 17 września uczestnicy programu Młody Sportowiec Olimpiad Specjalnych wraz z opiekunami brali udział w V Regionalnym Dniu Młodego Sportowca w Wolicy. Na uczestników czekało wiele konkurencji sportowych. Zawody zostały przeprowadzone w formie obwodu stacyjnego. Dostępnych było 9 różnych konkurencji m.in pokonanie toru przeszkód z użyciem obręczy gimnastycznych, zbijanie baniek na trampolinie, rzut piłką koszykową do mini kosza, kolorowy bieg, prowadzenie piłki kijem do hokeja i inne. Po wykonaniu wszystkich konkurencji zawodnicy otrzymywali kolorowe pieczątki jako punktację, która to uprawniała do otrzymania medalu. Po ceremonii medalowania udaliśmy się na ciepły obiad zapewniony przez organizatora. To był intensywny czas i sposób na sprawdzenie naszych umiejętności

   

   

   

   

KUCHENNE REWOLUCJE W KLASACH PRZYSPOSABIAJACYCH

   

   

    

    

 

 

 

Uroczystość pasowania

Uroczystość pasowania na ucznia jest naszą wieloletnią tradycją. Ten szczególny dzień przeżywają dzieci i nauczyciele – wychowawcy, ale najbardziej chyba Ich rodzice, którzy bezgranicznie obdarzają swoje dzieci wielkim uczuciem miłości.Wśród wszystkich uczniów wyróżniają sie dzisiaj nowi uczniowie, bez których dzisiejsza uroczystość nie miałaby miejsca. Bo od pierwszego września nasza szkolna rodzina powiększyła się o 7 osób.

   

   

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

W SOSW BORZĘCICZKI 

   

 

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 

 

  Back to Top

 

 

sosw06@vp.pl, adres: Borzęciczki 11, 63 - 720 Koźmin Wlkp. tel.062 7216993
Webmaster: Mirosław Gorzelanny
Last modified: sobota marca 21, 2020.