"Bez pogodnego, szczęśliwego dzieciństwa całe życie jest kalekie"

Home
Up

 

grupa cyrkowa

„MIX Ferajna”

Od września 2009 roku przy SOSW w Borzęciczkach działa grupa cyrkowa pod nazwą „MIX Ferajna”.

Uczniowie uczestniczą w zajęciach raz w tygodniu w wymiarze półtora godzinnym. Wychowankowie mają możliwość  spróbować swoich sił na profesjonalnym sprzęcie cyrkowym, a są to m.in. piłeczki do żonglerki, diabolo, monocykl, szczudła, talerze, chusty do podrzucania, Rola-Boua (deska na wałku do trzymania równowagi). W czasie zajęć uczniowie ćwiczą także układy cyrkowe – piramidy.

Wychowankowie mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności cyrkowych podczas różnych uroczystości szkolnych m.in. w czasie corocznego Przeglądu Małych Form Teatralnych, festynów szkolnych. Co dwa lata grupa cyrkowa bierze udział w festiwalu cyrkowym, jaki odbywa się w Mannheim – placówka, z którą nasz ośrodek współpracuje już od kilku lat.

Link na stronę facebook „MIX Ferajna”: https://www.facebook.com/grupacyrkowa.mixferajna

Opiekunowie grupy:

Joanna Grobelna

Marcin Jerzak

Festiwal Grup Cyrkowych w Mannheim

W dniach 04-07.06.2015 roku grupa cyrkowa MIX Ferajna działająca przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach po raz kolejny brała udział w Festiwalu Grup Cyrkowych w Mannheim. Oprócz oglądania i prezentacji swoich umiejętności cyrkowych nasi podopieczni mieli okazję zabawy w doskonale przygotowanym parku linowym oraz obiekcie wypoczynkowym, na którym znajdowała się kryta pływalnia oraz jezioro.  Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie miasta, które posiada liczne zabytki architektoniczne i da się zachwycić swoim urokiem.  Festiwal w Mannheim stoi na bardzo wysokim poziomie i występują na nim zaproszone dziecięce i młodzieżowe grupy cyrkowe z całego regionu Badenia Wirtembergia  w Niemczech. Jesteśmy jedyną grupą zagraniczną, która ma możliwość uczestniczenia w tym festiwalu, a to dzięki współpracy naszego Ośrodka z Johann Peter Hebel Heim w Mannheim oraz funkcjonującą tam grupą cyrkową Aladin. Wyjazd był bardzo udany. Nasza grupa pokazała się z bardzo dobrej strony, co potwierdziły liczne gratulacje od pozostałych występujących tam grup. Nasi uczniowie zawarli nowe znajomości z niemieckimi rówieśnikami oraz zdobyli nowe doświadczenia społeczno-kulturowe.

[tekst: Marcin Jerzak]  

   

   

   

   

   

   

        

 

    

 

 

   

   

   

    

 

 

sosw06@vp.pl, adres: Borzęciczki 11, 63 - 720 Koźmin Wlkp. tel.062 7216993
Webmaster: Mirosław Gorzelanny
Last modified: niedziela lipca 05, 2015.