"Bez pogodnego, szczęśliwego dzieciństwa całe życie jest kalekie"

Home
Up

 

Grupy wychowawcze

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym jest sześć grup wychowawczych: cztery grupy chłopców i dwie dziewcząt.

GRUPA 1

Wychowawcy: mgr M. Olszewska, mgr Jagoda Cichowlas

Nazywamy się "Biedroneczki". Mamy swoje logo i hasło, które mówi o nas wszystko. A oto my

    

    

GRUPA 2

Nazwa grupy:"Przyjaciólki z jednej szkółki"

Wychowawcy: mgr A. Misiak, mgr J. Szadel

Grupa druga to: Asia, Agnieszka, Ania, Sandra, Natalia, Ewa, Sabina, Daria, Klaudia i Ania. Wszystkie dziewczyny samodzielne, pilne oraz obowiązkowe. Wychowanki tworzą zgraną grupę, bardzo chętnie pomagają sobie nawzajem oraz mniej sprawnym kolegom i koleżankom. Dziewczyny aktywnie biorą udział w działaniach na rzecz Ośrodka uczestnicząc w różnych imprezach oraz prezentując placówkę poza szkołą.

    

    

GRUPA 3

Nazwa grupy: "Wesoła Gromadka"

Wychowawcy: mgr H. Szulc, mgr M. Flejsierowicz

Jesteśmy grupą III. Nasza grupa liczy 6 wychowanków: Artur, Bartek, Piotrek, Krystian i Wojtek. Jesteśmy uczniami szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy.

Naszymi ulubionymi zajęciami są zabawy muzyczne i ruchowe. Chętnie uczestniczymy w zajęciach kulinarnych i plastycznych. Lubimy obcować z przyrodą. Często wychodzimy na długie spacery.

    

GRUPA 4

Nazwa grupy: "Pędziwiatry"

Wychowawcy: mgr R. Kubiak, mgr J. Kowal, 

Nazywamy się Pędziwiatry- nazwa naszej grupy określa nasze charaktery- jesteśmy żywiołowi, energia nas rozpiera, tryskamy humorem, lubimy wędrówki, bo...
"Pędziwiatry- z nauką i pracą za pan brat,
Pędziwiatry- z wiatrem w świat".
Nasze hobby to zabawy sportowe, wędrówki po okolicy, chętnie rysujemy, malujemy i śpiewamy piosenki harcerskie i biesiadne. Lubimy gry stolikowe i komputerowe. 

Grupa składa się z 12 wychowanków uczęszczających do szkoły podstawowej oraz przyspasabiającej do pracy. Grupa stwarza odpowiednie warunki do odpoczynku i regeneracji sił, rozrywki, wyzwalania pozytywnych emocji, rozwijania indywidualnych zdolności i zainteresowań wychowanków. Warunki pobytowe są na wysokim poziomie, pokoje 3 i 4 osobowe z nowym wyposażeniem. Poza tym chłopcy mają okazję popracować i pracują na rzecz grupy i ośrodka. Wszyscy uczą się pełnić obowiązki w ramach grupy oraz otaczają opieką zwierzęta w naszym gospodarstwie. W grupie panuje atmosfera rodzinna dlatego też pamiętamy o swoich urodzinach organizując małe przyjęcia i stwarzając rodzinną atmosferę.

W październiku  byliśmy na imprezie integracyjnej na basenie w Jarocinie. Zabawa była super, pływaliśmy, „moczyliśmy się” w jacuzzi, zjeżdżaliśmy ze zjeżdżalni.

Chcemy wybrać się na mecz Lecha Poznań.

      

         

       

 

 

 

GRUPA 5

Wychowawcy:  mgr V. Witek, K. Chojnicki 

Hej!

Grupa wędrowników: Tomek, Łukasz, Bartek, Piotrek, Mariusz, Adrian, Jarek. Uczęszczamy do I i II klasy gimnazjum oraz do I bp. Jesteśmy grupą, która stawia na sport, wielu z nas uczęszcza na zajęcia cyrkowe. Chętnie rysujemy i malujemy, bardzo dobrze się przy tym bawiąc. W czasie wolnym często porządkujemy teren naszej szkoły, dbamy o park i pozostałe miejsca należące do ośrodka. Uwielbiamy słuchać muzyki, poszerzamy naszą wiedzę filmową, chętnie wybieramy się na rajdy piesze i rowerowe.

    

 

Zapraszamy do nas!!  

 

sosw06@vp.pl, adres: Borzęciczki 11, 63 - 720 Koźmin Wlkp. tel.062 7216993
Webmaster: Mirosław Gorzelanny
Last modified: niedziela września 08, 2019.